Haber

4 Kişilik Ekip Sinop’ta ’19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Saygı Yürüyüşü’ne Başladı

MUSTAFA USTASI

Sinop 4 kişiden oluşan ‘Gerze Ultra Doğa Yürüyüşleri’ ekibi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için 145 kilometre yürüyecek. Ekipte yer alan 78 yaşındaki Mustafa Kıray, “Atamız ve yoldaşları için Sinop Gerze’den Samsun’a 145 kilometre yürüyerek ruhlarını kutlayacağız.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Tatil kapsamında 4 kişiden oluşan ekip Sinop’un Gerze ilçesinde bir yere geldi. Sabah saatlerinde bir araya gelen ekip, Gerze’deki Atatürk anıtı önünde yürüyüş yaptı. Atatürk’ü anmak için sırtlarında bayraklarla 145 kilometre yürüyecek olan grup, 19 Mayıs’ta Samsun’da olmayı planlıyor. 3 etapta gerçekleştirilecek yürüyüşte 2 kadın yürüyüşçü olacak.

“CUMHURİYET EMİN ELLERDE”

Yürüyüşün organizasyonunda bulunan 78 yaşındaki Mustafa Kıray, şunları söyledi:

“Ata’ya saygı duruşunda 145 kilometre yürüyoruz. Sinop’un Gerze ilçesinden Samsun’a yürüyoruz. Yanımda 2 küçük kız kardeşim var. Hayırlı olsunlar. Atatürk’e saygı için bu yürüyüşü yapıyorlar. Ayrıca ben iyi biriyim.” yürüyüşçü İlhan Bide öğretmenim var 4 kardeş 4 arkadaş Ata’nın hürmetine yürüyoruz Cumhuriyetimizin 100. yılında Atamız ve silah arkadaşları için Sinop Gerze’den Samsun’a 145 kilometre yürüyoruz. .Kabrin cennet olsun.Cumhuriyet emin ellerde.Nur içinde yat.”

Kaynak: ANKA / Yerel

haber-emirgazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu