Haber

84 yaşında avukat oldu

ANTALYA’da Mustafa Yavuz Yalçınkaya (84), 1959’da kaydolduğu ve 2018’de affa dönen Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden geçen yıl mezun olduktan sonra avukatlık stajını tamamladı. Dernek, cübbesini de giydi.

Hukuk fakültelerinden mezun olan ve 1 yıllık stajını tamamlayan 8 avukat için Antalya Barosu’nda cübbe ve yemin töreni düzenlendi. Törende, yeni avukatlar Fatma Beyza Işık, Hande Altuğ, İbrahim Çağlar Çınar, İnci Demircioğlu, Rüveyda Demirci, Simay Tellioğlu, Mustafa Yavuz Yalçınkaya ve Figen Yağmur Aslan avukatlık ruhsatı aldı.

84 YAŞINDA CEPHE GİYDİ. 84 yaşındaki evli ve bir çocuk babası Mustafa Yavuz Yalçınkaya, geçen yıl Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Türkiye’nin en yaşlı hukuk fakültesi mezunu olarak mezun oldu ve Antalya’da 1 yıllık staj dönemini tamamlayarak avukatlığını almaya hak kazandı. lisans. Avukatlık yemini ettikten sonra baro yönetimi tarafından cübbe giydirilen Yalçınkaya ve stajını yapan avukat Perihan As teşekkür etti. 63 YIL SONRA MEZUN OLDU 1959’da Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdiğini ve kamu görevi nedeniyle ayrılmak zorunda kaldığını belirten Yalçınkaya, bir kısmı yurt dışında olmak üzere yaklaşık 30 yıl kamu görevinde bulunduğunu, 20 yaşında emekli olduğunu söyledi. Emekli olduktan sonra uzun yıllar müzisyen olarak çalıştığını anlatan Yalçınkaya, 2018’deki öğrenci affıyla 1959’da ayrıldığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne geri dönerek Türkiye’nin en yaşlı mezunu olarak mezun olduğunu kaydetti. geçen sene. Mezuniyetinin ardından 1 yıllık staj dönemini tamamlayarak ruhsatını aldığını belirten Yalçınkaya, avukat olmayı deneyeceğini belirtti.

Yalçıkaya’nın birlikte staj yaptığı avukat Perihan As, “Yavuz Abi’yi tanımak büyük şans. Azmi, yaşama sevinci, her şeyiyle bize örnek oldu. Yavuz Abi’yi herkese anlatıyorum. , ‘Benim için çok geç, bundan sonra yapamam.’ Ona gerçekten hayranım.’ dedi.

haber-sungurlu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu