Ekonomi

Adidas, ‘olaylı yıl 2024’te daha hızlı büyümeye hazırlanıyor – Barclays

Barclays, Cuma günü müşterilerine gönderdiği bir bildirimde, Adidas (ADDYY) hisselerini Aşırı Ağırlık derecesi ve 218 € hedef fiyatı ile incelemeye başladı.

Bankanın mali analistleri, müşterilerin spor ve günlük giyim harcamalarında dikkatli ve seçici davranmasının beklenmesi nedeniyle Adidas ve Puma’nın yılın ilk yarısında zorlu bir iş ortamıyla karşı karşıya kalacağına inanıyor.

Ancak ürün gamı ​​güçlü olan markaların pazardan daha büyük pay alarak büyüyebileceklerini öngörüyorlar.

Banka, “Adidas’ın 2023’te kaydettiği ilerlemeler konusunda iyimseriz ve bu ilerlemelerin, şirketin değerli spor etkinliklerinin varlığından yararlanarak daha dinamik bir 2024’te daha güçlü bir performans sergilemesine olanak sağladığına inanıyoruz” dedi.

“31 Ocak kurumsal güncellemesi, şirketin toparlanma stratejisinin doğru yolda olduğunu gösteriyor. CEO Bjorn Gulden’in beklentileri aşma ve ardından yükseltme geçmişiyle tutarlı olarak, 2024 için çok temkinli tahminimizi en azından olumlu bir sonuca hazırlık olarak yorumluyoruz.” Devam ettirdiler. .

Adidas yönetiminin 2024 için mütevazı beklentilerini sürdürdüğü göz önüne alındığında Barclays, şirketin hem gündelik hem de performans kategorilerindeki güçlü ürün gelişimi ve “talep odaklı” yaklaşımıyla bağlantılı ek gelir ve kar potansiyeli nedeniyle yavaş yavaş pazardaki konumunu yeniden kazanması konusunda olumlu. Çin’de iş modeli. bir sürpriz olabileceğini öne sürüyor.

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu