Haber

Ahmet Taşgetiren: Muhalefet onlara da ses çıkarmayacak mı?

Kararın yazarı Ahmet Taşgetiren, seçim sonrası muhalefetin ekonomi konusundaki sessizliğini eleştirerek, “İbrahim Kahveci’miz olmadan ekonomide yaprak kıpırdamaz” diye yazdı. Ekonomideki hassas istikrarın hızla değişebileceğini belirten Taşgetiren, “Muhalefet seçimi kazansa ekonomi nasıl yönetilir?” Millet İttifakı başlıklı yazısında iktisat alanında uzmanların bulunduğuna dikkat çekti. Taşgetiren’in yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Başlıktaki soruya gelecek olursak:

-Acaba muhalefet seçilseydi ekonomide işler böyle mi gelişirdi? Öyleyse, her şeyden önce, öfkeli boğa arenaya açık ahırdan nefes alarak girsin diye bu tür döviz kurları serbest yükselişe mi bırakılacak? Müzayede kapakları bununla açılır mıydı?

Yine de muhalefetin ekonomi kadrolarının sesi solmasın. “Biz de öyle yapardık” ya da “Allah aşkına ne yapıyorsun?!” Hiçbir isyan çığlığı duyulmuyor.

Tamam seçimi kaybettiler ama en azından ‘Bu yıkımın sorumluluğunu birileri üstlenmeli’ diyen bir ses olmalı değil mi?

Ya da Mehmet Şimşek’in seçilmesi de dahil olmak üzere devreye girmesi beklenen siyasetin ekonomi artı eksi üzerinden bir değerlendirme yapılmalı değil mi?

Muhalefet seçim öncesi ‘iktidara talip olmak için orada’ evet ama seçimden sonra ülke için alternatif önerileri bitmiyor. Dışarı çık, konuş, bir şeyler söyle. ‘Bu doğru, bu yanlış’ deyin. 25 milyon kişi de sana oy verdi. Yani hükümetin telaffuzuna güvenmiyordu. Şimdi ekonominin akılcı yerinde size oy verenlerin yanı sıra tüm toplum zarar görüyor.

Parti merkezleri karın ağrısıyla boğuşsa da ekonomistler teknokrat kimlikleriyle çıkıp değerlendirme yapsınlar… İbrahim Kahvecimiz olmasa da…” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu