Haber

Arjantin’de sağcı aday Patricia Bullrich, aşırı sağcı aday Javier Milei’yi destekleyecek

Arjantin’de 22 Ekim’de yapılan genel seçimlerde üçüncü olan sağcı aday Patricia Bullrich, 19 Kasım’da yapılacak ikinci tur seçimlerde aşırı sağcı aday Javier Milei’yi destekleme kararı aldı.

Ana muhalefet ittifakının adayı ve Birlikte Değişim Koalisyonu lideri Bullrich, basın açıklamasında farklı fikirleri olsa da ikinci varyantta Milei’ye destek vereceklerini duyurdu.

Seçim sürecinde tarafsız kalamayacaklarını belirten Bullrich, “Değişim ya da mafyanın devamı ikilemiyle karşı karşıyayız.” dedi.

Özgürlük Gelişimi (La Libertad Avanza) partisinin adayı ve aşırı sağcı Milei, kendilerini destekleyeceğini açıklayan Bullrich’e sosyal medya hesabından teşekkür ederek, “Geleceğe sahip çıktığınız için size minnettarız” dedi. Arjantinliler her türlü farklılığın önünde.” değerlendirmesini yaptı.

Öte yandan “Peronist” ittifakın adayı Sergio Massa da yaptığı açıklamada, seçimleri kazanmaları halinde güvenlik politikasını gözden geçireceklerini belirterek, “Güvenliksizlikle mücadelede devletin vazgeçilmez bir sorumluluğu var” dedi. söz konusu.

Massa ilk yarışı önde tamamladı.

Sandıkların yüzde 95’inden fazlasının açıldığı seçimlerin ilk sonuçlarına göre, Vatan İçin Birlik (Union por la Patria) partisinin adayı Massa, tüm sandıkları aldatarak ilk turu önde tamamladı. yüzde 36,28 ile.

Aşırı sağcı Milei yüzde 29,98 oyla ikinci, Bullrich ise yüzde 23,83 oyla üçüncü oldu.

Massa ve Milei, 19 Kasım’da devlet başkanını belirleyecek ikinci yarışta yarışacak.

haber-eskil.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu