Haber

Bağcılar’da Uyuşturucu Operasyonu: 6 Şüpheli Yakalandı

Bağcılar’da bir eve düzenlenen uyuşturucu operasyonunda çok sayıda sabıka kaydı olduğu tespit edilen 6 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 3 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Öte yandan evde yapılan aramada 3 ruhsatsız silah, uyuşturucu, 2 kar maskesi, eldiven ve şapka ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin Bağcılar’da yürüttüğü çalışma kapsamında 5 Kasım’da 15 Temmuz İlçesi’ndeki bir ikamet adresinde uyuşturucu ticareti yapıldığının belirlenmesi üzerine operasyon düzenlendi. Operasyonda MT, SB, FD, FB, B.Ü. ve CO yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan sorgularda FB isimli şahsın 7 dolandırıcılık suçundan aranan sicili olduğu ve nihai cezasının 6 yıl olduğu belirlendi. Şüphelilerden MT’nin 7 Mayıs’ta GK’yi tabancayla yaraladığı ve ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan arandığı belirlendi. Ayrıca MT’nin ‘resmi belgede sahtecilik’ ve ‘suçun gizlenmesi veya başka bir suça ait delillerin saklanması veya yakalanmamak amacıyla adam öldürme’ suçlarından da aranan sicili olduğu belirlendi. Diğer şüpheli kişilerin sorgusunda ise toplam 25 kayıtlarının olduğu belirlendi.

Operasyonun gerçekleştirildiği evde yapılan aramada 3 ruhsatsız silah, 30 fişek, 9 narkotik hap, 2 gram esrar, 6 cep telefonu, 1.60 TL para, 2 kar maskesi, eldiven ve şapka ele geçirildi.

Konuyla ilgili yakalanan MTFB ve ST isimli kişiler, “6136 sayılı Kanuna muhalefet” ve “uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti” suçlarından ilgili makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu