Ekonomi

Bakan Nebati’den Kılıçdaroğlu’na yanıt

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Twitter hesabından Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir mesaj yayınladı. Bakan Nebati, paylaşımının altına bir haber linki etiketleyerek, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Rusya’nın hükümeti koruduğuna ilişkin sözlerine yanıt verdi.

Nureddin Nebati sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bir yanda devlet yönetmeye aday, diğer yanda milletimizin gözünden kaçmayan kirli ittifaklarınız, çeşitli oyunlarınızı örterek amacı şaşırtmak için yaptığınız sorumsuz ve asılsız açıklamalarınız bir kez daha üzmüştür. Milletimizin ortak çıkarlarını asla siyasi emelleri uğruna gözetmediğinizi bir kez daha ortaya koymuştur.Seçime günler kala, Her türlü beklenti ve hesaplarla ortaya attığınız bu sorumsuz tezlerin mahiyetindedir. Rusya ile geçmişten günümüze geliştirdiğimiz işbirliğimizi, ticari ve diplomatik ilişkilerimizi ülkemizin çıkarları doğrultusunda riske atmak.”

“RUSYA İLE DIŞ TİCARETİMİZ 68 MİLYAR DOLAR”

Bugün Rusya ile dış ticaret hacminin yaklaşık 68 milyar dolar olduğunu vurgulayan Nebati, “Ham petrolümüzün yüzde 52’sini Rusya’dan ithal ediyoruz. Buluşacağımız Akkuyu Nükleer Santrali’nin inşasında Rusya ile aktif olarak iş birliği içindeyiz. Ülkemizin toplam elektrik ihtiyacının yüzde 10’u.Rusya uzun yıllardır turizm alanında ülkemize en çok ziyaretçi gönderen ilk 5 ülke arasında yer alıyor.Ülkemizi ziyaret eden Rus turist sayısı yılda 5.6 milyonu geçti. inşaat departmanı Rusya’da değerli altyapı geliştirme projelerini üstlenecek konumdadır.Türkiye, bugün Rusya ile küresel düzeyde emtia fiyatlarının düşmesinde önemli etkisi olan Tahıl Koridoru Anlaşması imzalanmıştır. Öte yandan 21 yıldır yerliliğe ve milliyete verdiğimiz büyük değer ortaya koyduğumuz eser ve hizmetlerle şimdiden tescillendi.” ifadelerini kullandı.

haber-kas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu