Haber

BBP Genel Başkanı Destici, Kocaeli’de aşevi açılışına katıldı Açıklaması

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici, Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı’nın, Kocaeli’nin İzmit ilçesindeki aşevi ve kültür merkezinin açılış merasimine katıldı.

Kabaoğlu Mahallesi’ndeki aşevi ve kültür merkezinin açılış töreninde konuşan Destici, BBP’nin sadece bir siyasi parti olmadığını, siyasi bir hareket olduğunu belirterek, partinin bir kolunu da Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı’nın oluşturduğunu söyledi.

Alperen Ocakları’nın, tıpkı vakitte gençlik hareketi olduğunu vurgulayan Destici, şöyle konuştu:

“Burada da emel ve gaye, Müslüman Türk gençliğini, tarih şuuru, birebir vakitte da dava birliği şuuruyla yetiştirmektir. Önceliğimiz, bedellerdir. Gençlerimizi, insanımızı, ulusal kıymetlerimize, inançlarımıza, kültürümüze, dinimize, ahlakımıza ve bu toprağın irfanına, faziletine bağlı olarak yetiştiremediğimiz vakit maalesef, çağın başka gereklerini de yerine getirme çabası içinde olsalar da daima bir kanadı eksik kalacaktır. Bunun için şehit başkanımız Muhsin Liderimiz, ‘Bir elinde Kur’an, bir elinde bilgisayar olan bir gençlik yetiştirmek istiyorum’ derken, iki taraflı bir gençliğin yetişmesi gerektiğini, çok net sözlerle belirtmiştir. Gençlik geleceğimizdir. Onlara yapılan yatırımı, hiçbir vakit boş bir yatırım olarak görmedik. Gençlerimiz, her şeyin en güzeline sahip olmalı, lakin bedellerinden de asla kopmamalı.”

Aşevi ve kültür merkezi fikrini ortaya atan ve bunun için aylarca çalışan takımı tebrik eden Destici, merkezin açılmasının değerine değindi.

Destici, merkezin kurumsallaştırılarak kalıcı hale getirilmesinin, hepsinden daha kıymetli olduğuna işaret ederek, bunda da vakfa değerli vazifeler düştüğünü kelamlarına ekledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın ise güzel bir hizmetin açılışında buluştuklarını belirterek, bu tıp çalışmaları, jenerasyonların ihya edilmesi manasında kıymetli bulduklarını lisana getirdi.

Şehircilik faaliyetinin sadece inşaattan ibaret olmadığını, tıpkı vakitte “ihya” faaliyetlerinin de gerçekleştirilmesi gerektiğini vurgulayan Büyükakın, açılan aşevi ve kültür merkezinin, kente katkı sağlayacağını kaydetti.

Konuşmaların akabinde okunan dualarla kurban kesildi ve günde 3 bin öğrenciye hizmet verecek aşevi ve kültür merkezinin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışın akabinde beraberindekilerle tesisi gezen Destici, öğrencilere yemek dağıtımı yaptı, oyun konsolunda futbol maçı oynadı.

Gazetecilerin, programın akabinde taban fiyata ait beklentisini sorması üzerine Destici, “Kasım ayı enflasyonu belli olduktan, aralık ayı enflasyonu da görüldükten sonra tahmin ediyorum ki; son 6 aylık enflasyon rakamının üzerine yüzde 15-20’de refah payı konularak, asgari ücret açıklanacaktır. Bu artışın genel itibariyle yüzde 40 ile 50 arasında olmasının, doğru olacağını tahmin ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Törene, AK Parti Kocaeli milletvekilleri Fikri Işık ve Mehmet Akif Yılmaz, AK Parti Vilayet Lideri Mehmet Ellibeş, Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Sekreteri Kenan Gökçen, BBP Vilayet Lideri Kaan Şengil, BBP Vilayet Koordinatörü Metehan Küpçü, Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Kocaeli Vilayet Lideri Cüneyt Engin katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu