Haber

Bilecik’te köye inen ayılar vatandaşları tedirgin etti

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde geçtiğimiz günlerde bir köyün yakınına inerek arı kovanlarına zarar veren ayılar bölge sakinlerini endişelendiriyor.

Dereköy’de yaşayan İsmail Özçelik, gazetecilere, birkaç gün önce vefat eden kayınvalidesinin cenazesini defnetmek için mezarlığa gittiklerini söyledi.

Kalabalıktan ayrılan bir köylünün babasının mezarına namaz kılmak için gittiğini, üç ay gördüğünü ifade eden Özçelik, “Cenazemizi yeni defnetmiştik, ayı gelip mezarı kazdığı için iki gece mezar başında nöbet tutmak zorunda kaldık. Tarlaya yalnız gelemiyoruz, kadınlarımızı tarlada yalnız bırakamayız, Çocuklarımızı gönderemiyoruz, mantar toplamaya çıkamıyoruz.” dedi.

Hasan Hüseyin Ünalan ise mezarlığın yakınındaki tarlasında bulunan iki kovanının ayılar tarafından zarar gördüğünü belirtti.

Eşinin tek başına sahaya gelmekten korktuğunu kaydeden Ünalan, “Yetkililerin buna bir çözüm bulmasını istiyorum” dedi. söz konusu.

Halil Ünal ise ayıların içinde bal olmayan iki kovanı mahvettiklerini anlatarak, insanlara zarar vermelerinden endişe duyduklarını ifade etti.

Mezarlığı ziyaret eden Selime Sezgin, ayılardan korktukları için buraya tek başlarına gelemeyeceklerini belirtti.

karabaglar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu