Ekonomi

BofA’nın özel müşterilerinin tahvil satışları rekor kırdı

Amerika Bankası Yatırım stratejistlerine göre, firmanın özel müşterileri rekor bir haftalık tahvil sattı. Stratejistler bu gelişmeyi “Riskten kaçınma ile Mart ayı başlarında haftalık tahvillerin aynı rekor haftalık girişi” olarak tanımladılar.

BofA’nın özel müşterileri, Mart ayında SVB’nin çöküşünü takiben rekor haftalık girişe kıyasla şu anda agresif bir şekilde tahvil satıyor. Analistler, EPFR bilgilerine göre 19 Temmuz haftasında girişlerin çoğunu nakit ve tahvillerin oluşturduğunu yazdı.

Hisse senetleri 2,1 milyar dolar çıkışa tanık olurken, 7,5 milyar dolar nakde ve 1,4 milyar dolar tahvile gitti. Son 13 haftanın en küçük girişinin hazine kağıtlarında gerçekleştiğini sözlerine eklediler.

Öte yandan teknoloji 1.8 milyar dolarla 4. haftalık girişini yaparken, güç 600 milyon dolarla 14 hafta sonra ilk girişini yaptı. Bölgesel bazda, ABD hisse senetleri 2,3 milyar dolar kaybederken, Avrupa 1,6 milyar dolarlık çıkış görerek art arda 19. hafta satışlarını gerçekleştirdi. Öte yandan Japonya’da 7. hafta girişi oldu.

BofA’nın özel müşterilerine gelince, hisse senetleri SVB’den bu yana en büyük stok girişini görürken, tahviller Şubat 2022’den bu yana yalnızca 2 haftalık bir çıkış gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu