Ekonomi

Borsa İstanbul güne biraz olumlu başladı: Açılışta hangi hisseler öne çıktı?

Investing.com – BIST 100 endeksi güne %0,23 artışla 9.014,87 puandan başladı.

BIST 100 endeksi dün günü yüzde 1,97 kayıpla 8.994 puandan tamamladı. Gün içinde en yüksek seviyesi olan 9.127,45 puana kadar yükselen endeks, yeni bir rekor seviyesi kaydederek günü 9.000 puan sınırının altında kapattı. Yeni güne hafif yükselişle başlayan BIST 100, ilk dönemlerde kısa süreli satışlar izlese de endeks ilk saatin prestijiyle yeniden 9.000 puan seviyesinin üzerine çıkıyor.

Borsa İstanbul’da dün yaşanan olumsuz seyirde BIST 100’de 13 hisse değer kazanırken 86 hisse değer kaybetti. Endeksin günlük işlem hacmi 150,9 milyar TL oldu. Bu işlem hacmi toplam hacmin %68,57’sini oluşturdu.

açılışta faktoring, iletişimVe bilişim, en çok talep gören bölümlerdi. KOBİ, metal eşyaVe bankalargüne ekside başladı.

BIST 100’de güne hızlı başlayan hisseler

BIST 100 endeksinde yer alan hisse senetlerinden ilk dönemde en çok yükseliş gösteren 5 hisse senedi şöyle:

  • GUBRF
  • TAVHL
  • ZÖREN
  • MIATK
  • NOMİNAL OLARAK

Güne ekside başlayan BIST 100 hisseleri zirvesinde, TOASO, AEFES, TATENgelmek. Borsa İstanbulkarşısında KSTUR, TDGYOVe ULUFAHisseleri güne tavan fiyattan başladı. SELGDHisse senetleri açılışta baz fiyatlarına geriledi.

InvestingPro, başta borsa verileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel hisse senedi grafikleri olmak üzere, yatırımlarınızdan faydalanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara sahiptir. Katılmak tıklamak .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu