Haber

Çankaya Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Nikah Salonu Açtı

Çankaya Belediyesi, Vedat Dalokay Nikah ve Kokteyl Salonu ile Zübeyde Hanım Cemevi Nikah Salonu’ndan sonra bu yıl Prof. Dr. Türkan Saylan’ın adını taşıyan nikah salonunu da hizmete açtı. Çankaya Belediyesi’nin bu üç nikah salonunda 2023 yılının Ocak-Temmuz ayları arasında 2.588 çift bir araya geldi.

Çankaya Belediyesi 2023 yılında nikah salonlarına bir yenisini ekledi. Konutkent Mahallesi’nde ise tıp doktoru, akademisyen ve eğitimci Prof. Dr. Türkan Saylan’ın adını taşıyan nikah salonu hizmet vermeye başladı. Böylece Çankaya Belediyesi, Vedat Dalokay Düğün ve Kokteyl Salonu ile Zübeyde Hanım Halk Tesisi Düğün Salonu’nun ardından ilçedeki nikah salonu sayısını üçe çıkardı.

En son açılan Prof. Dr. Türkan Saylan Nikah Salonu Konutkent Mahallesi 2961 Sokak No:1/C adresinde hizmet verirken, Vedat Dalokay Kokteyl ve Nikah Salonu Kurtuluş Parkı ve Zübeyde Hanım Toplum Tesisi Evlendirme Birimi’nde hizmet vermeye devam ediyor, şu anda tadilatta olan, Yıldızevler Mahallesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

2 bin 588 düğün gerçekleşti

Alınan bilgilere göre 2022 yılında Çankaya Belediyesi’nin nikah salonlarında toplam 5 bin 624 çift nikah kıydı. 2023 yılında ise 1 Ocak’tan bu yana Çankaya Belediyesi’nin üç salonunda toplam 2 bin 588 çift hayatlarını birleştirdi.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BİLGİLER

Evlenmek isteyen çiftlerin aile hekimlerinden alınan sağlık raporları (yasal geçerlilik süresi 180 gün / 6 aydır), asılları ve fotokopileri ile birlikte Çankaya Belediyesi Evlendirme Birimi’ne başvurmaları gerekmektedir. Taraflardan birinin yokluğunda noter tasdikli vekaletname alınarak da başvuru yapılabilir. Başvuru sırasında çiftlerin nüfus cüzdanlarının asılları ve fotokopileri, aile hekimlerinden alınmış sağlık raporu ve 4 adet fotoğrafın bulunması gerekmektedir. Düğün fiyatlarına Çankaya Belediyesi’nin https://www.cankaya.bel.tr/pages/233/EVLILIK-ISLEMLERI/ şeklindeki internet sitesinden ulaşılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu