Haber

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Devletin her kademesiyle temaslarımız olacak

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Anıtkabir’deki törenin ardından yaptığı açıklamada, “Ana muhalefet partisinin sorumluluğu ve gelecekte devleti yönetecek aday parti olarak devletin her kademesiyle temaslarımız çerçevesinde temaslarımız olacak. Hak ettikleri saygı ve ilgiyi.”

Özel, Atatürk’ün ölümünün 85. yıl dönümünde Anıtkabir’de düzenlenen resmi törene katıldı. Özel, törenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı selamladıklarını belirterek, “Bunun dışında sadece el sıkıştık. Meral Hanım’ı göremedim. O tarafa dönemedim o yüzden üzüldüm, el sıkışmak istedim.” Sayın Devlet’le el sıkıştık. Tabii 10 Kasım olduğu için yas günüydü.” “Daha önce tanıştığımız, birlikte çalıştığımız pek çok arkadaşımızla burada tekrar buluşma fırsatı bulduk. Ancak Cumhuriyetin 100. yılında, 10 Kasım’da, bu büyük yasta, siyasi rekabetin olmadığı bir ortamda; Atatürk’ün huzurunda siyasi rekabet olmayacaktır” dedi.

Törende yüksek yargı başkanlarıyla teması olup olmadığı yönündeki soru üzerine Özel, “Tüm yüksek yargı başkanlarıyla görüştük. Biz CHP olarak muhalefet sorumluluğuyla hareket edeceğiz. Ancak” dedi. Bizler de ana muhalefet partisi olarak, gelecekte devleti yönetecek aday parti olarak devletin her kademesinden hak ettiğimiz hakları alacağız.” “Saygı ve ilgi çerçevesinde temaslarımız olacak. CHP’ye saygı duyan herkes aynı saygıyı alacaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu