Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir’de AK Parti Aday Tanıtma Toplantısı’nda konuştu: (3)

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ne İzmir, ne de İzmircilik kimsenin tekelinde değildir. Bu şehre aşkla, kararlılıkla hizmet eden herkes İzmirlidir. Aksini söyleyenler İzmir’e en büyük zararı verenlerdir.” söz konusu.

Erdoğan, Halkapınar Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti İzmir İlçe Belediye Başkanı Adayları Tanıtım Toplantısı’nda konuştu.

Yerel seçim sürecinde İzmir’in kendilerine vereceği desteği çok önemli gördüklerini belirten Erdoğan, “Ne İzmir ne de İzmircilik kimsenin tekelinde değil. Bu şehre aşkla, kararlılıkla hizmet eden herkes İzmirlidir. Aksini iddia edenler İzmir’e en büyük zararı verenlerdir. Esasında bu argüman işe yarıyor.” “Hizmet yerine sömürü peşinde dolaşanların amacı, İzmir halkına yaptıkları ihaneti, içinde bulundukları yolsuzlukları ve kenti hiçe sayarak örtbas etmektir.” dedi.

“Bu şehrin ve insanının hizmetkarı olmaya talibiz”

Belediye başkanı olmadan önce İzmir Körfezi’nin pis koktuğunu, İstanbul’daki Haliç’in de böyle olduğunu hatırlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Haliç’i bu pislikten kurtardık. Şimdiki kişi göreve geldikten sonra Haliç eski haline dönmeye başladı. İzmir’in ilçelerinin, mahallelerinin, sokaklarının durumu ortada. Bu güzel körfezin kokusunu ilk duyanlar ve sonra o kokuyu kimyasallarla bastırmaya çalışmak bu şehre hiçbir şey katamaz.” “İzmir halkını sandığa gidecek ve ona oy verecek bir kalabalık olarak gören gençler neden bu şehrin insanının gönlünü kazanmaya çalışsın? Biz İzmir’in efendisi olmaya talip değiliz, ama bu şehrin ve halkının hizmetkarı olmak.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir’de Konak Tüneli’nin açılışını, deprem konutlarının inşasını ve diğer hizmetleri bu anlayışla yürüttüklerini vurgulayarak, “Bunlarda darbecilikle övünmekten, övünmeye kadar her türlü rezalet var. şehri bölücü örgütün kontrolündeki partiye kurban etmek, atalarımıza ve halkımızın değerlerine küfretmek. Bütün bu rezaletleri Atatürk yapmıştır.” “Umarım ‘silüeti altına saklanabileceğini düşünenler 31 Mart’ta hak ettikleri dersi alırlar.” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ’ın AK Parti’nin her kademesinde İzmir’e ve Türkiye’ye hizmet ettiğini belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

“İzmir’i adım adım tanıyan, İzmir halkının her sorunuyla ilgilenen bu kardeşimizi ilçe adaylarımızla birlikte sizlere emanet ediyoruz. Gereksiz tartışmaların, vizyonsuz yöneticilerin elinde ziyan olan İzmir” Yıllardır istismarcı siyasetçilere, hamza dağ kardeşimizle birlikte inşallah tarihi bir sarsıntıya, tarihi bir atılım içerisine gireceğiz.” “İzmir’i ve İzmir’in geleceğini dert edinen herkesi, siyasi niyeti ne olursa olsun Hamza kardeşimizin yanında olmaya davet ediyorum. Cumhurbaşkanınız olarak her zaman olduğu gibi, tüm imkanlarımızla İzmir’i ayağa kaldırmak için seferber olacağız.”

Toplantıdan notlar

Toplantının yapıldığı salonda “Başkanım, güçlendirdiğiniz kadınlar burada dağ gibi” yazılı pankart, “Hazırız, kararlıyız”, “Biz İzmir’iz, başarabiliriz” yazılı pankart açıldı. AK Parti ve Türkiye Yüzyıl amblemleri.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından 30 ilçe belediye başkan adayını alfabetik sıraya göre sıralayarak tanıttı.

Toplantıya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti ve MHP il başkanları ve milletvekilleri de katıldı.

(Bitti)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu