Haber

Edirne’de süt ocakta unutulunca çıkan yangın sonucu bir ev kullanılamaz hale geldi.

EDİRNE’nin Hıdırağa köyünde sütün ocakta unutulması sonucu çıkan yangında tek katlı müstakil ev kullanılamaz hale geldi. Komşularının ihbarı üzerine kent merkezinden dönen ve evinin yanmasını izleyen Fatma Uysal, “Eşyalarımızı kurtarmak için içeriye bile giremedik” dedi.

Yangın, öğle saatlerinde Halil (64) ve Fatma Uysal’ın (60) Hıdırağa köyündeki tek katlı evinde çıktı. Sabah ahırda bulunan ineklerinden sağdığı sütü ısıtmak için ocağa koyan Fatma Uysal, daha sonra eşiyle birlikte Edirne şehir merkezine gitti. Bu sırada yangında unutulan süt nedeniyle soba alev aldı. Evden duman çıktığını fark eden komşular itfaiyeye haber verdi. Ekipler kısa sürede bölgede söndürme çalışması yaparken, jandarma da güvenlik önlemi aldı. Evlerinin yandığını komşularından öğrenerek bölgeye gelen Halil ve Fatma Uysal çifti, evlerinin yandığını görünce büyük üzüntü yaşadı. İtfaiye ekiplerinin çalışmasıyla yangın söndürülürken, ev kullanılamaz hale geldi.

‘BÜTÜN DEĞERLİLERİMİZ İÇERDEYDİ’

Halil Uysal, eşinin sabah erkenden sağdıkları sütü pişirmek için ocağı açık bıraktığını belirterek, “Sabah işimizi bitirdik, hayvanların bakımını yaptık, sütümüzü sağdık ve Edirne’ye gittik. Eşimi bıraktım. Başka bir yere süt parası almaya gittim. 2-3 saat sonra.” “Evimizin yandığı haberi geldi. Geldiğimizde artık çok geçti. Eşim sütü ocaktaki ateşe bıraktı, bu yüzden yangın çıktı ve büyüdü” dedi.

Evinin yandığını gören Fatma Uysal, “Edirne’ye gittik, evimizin yandığını söylediler. Hemen köye döndük, evimizin yandığını gördük, gidemedik bile. Eşyalarımızı kurtarmak için içerideydik. Her şey içerideydi, tüm değerli eşyalarımız içerideydi. Sanırım yangında bir şey unuttum.” “Yangın neden çıktı, emin değilim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu