Teknoloji

Elon Musk’tan Twitter itirafı: “Bence bu garip, bunu ilk kez öğreniyorum”

Elon Musk, söz verdiği gibi geçtiğimiz günlerde Twitter’ın algoritmasını açık kaynak yaptı. Yani dileyen artık kodu inceleyerek nasıl çalıştığını görebilir. Algoritmanın bir parçası olarak hızlıca incelemeye başlayan bazı dikkatli kullanıcılar, Musk’ın varlığından haberdar olmadığını söylediği bir özelliği fark etti..

31 Mart Cuma günü bir Twitter Spaces canlı etkinliği sırasında Musk, sosyal medya platformunun kaynak kodunun çevrimiçi olarak sızdırılması ve GitHub’da yayınlanmasıyla ilgili soruları yanıtladı. Kullanıcılar, tweet’i gönderenin Musk olduğunu kontrol eder. yazar_is_elon” (Elon tarafından yazılmıştır) ifadesinin Twitter’ın öneri algoritmasına kodlandığını belirledi.

Musk bu durumu “ bence bu garipdiye cevap verdi ve devam etti: “ Bu arada, bunu ilk kez öğreniyorum.

Ayrıca, kodunuz “Cumhuriyetçi”, “Demokrat”Ve ” ağır kullanıcı Ayrıca, Sizin İçin altındaki teklifler algoritması için özel yönergeler olarak ” tarafından gönderilen tweetleri kaydettiği bulundu. Kodun bu kısımları daha sonra kaldırıldı.

Musk, bu tür bir “algoritma” dedi. aptalca ve utanç verici“İçgörüleri netleştirmenin sürecin bir parçası olduğunu ve aramayı yapan kişiye bunu söylediğini” söyledi. Açıkçası, hemen kurtulmamız gereken bir şey belirlemişsin gibi görünüyor.” söz konusu.

Twitter tam kodu geçen hafta GitHub’da yayınladı. Bir blog gönderisinde, açık kaynak yaklaşımı Twitter’ın Sizin İçin akışında hangi tweet’lerin görüneceğine nasıl karar verdiği konusunda yardımcı olabileceği belirtiliyor.

Sosyal medya devi, algoritmayı kullanıcı eleştirilerine ve geri bildirimlere açarak iyileştirmeye yardımcı olmak için bu yolu seçtiğini de söylüyor. Musk dedi ki, Niyet, ‘hey, işte muhteşem açık kaynağımız: kusursuz bir mücevher’ demek değildir. Hayır, düzeltilmesi gereken birçok sorunu var ve bence bunlardan en az birini tanımlamış olabilirsiniz.” söz konusu.

Musk ayrıca, algoritmanın karmaşıklığında keşfedilecek pek çok aptalca şey olabileceğini, ancak bunları bulunur bulunmaz düzelteceklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu