Haber

FETÖ’cü Zekeriye Cerit yakalandı

FETÖ/PDY silahlı terör örgütü firari üst düzey firarilerinin yurt dışına kaçmak istedikleri bilgisinin alınması üzerine yürütülen operasyon sonucunda gri kategoriden aranan FETÖ yöneticisi Zekeriye Cerit yakalandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Müdürlüğü ve Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen istihbarat çalışmaları sonucunda İstihbarat ve TEM Şube Müdürlükleri tarafından 2 ayrı operasyon gerçekleştirildi. İstanbul ilindeki terör örgütü derneklerinin kara para aklaması ve örgütün Türkmenistan bünyesindeki faaliyetleri nedeniyle terör örgütü yöneticiliği kabahatlerinden gri kategoride aranan Zekeriye Cerit isimli şahıs, yakalandı.

Cerit’in İstanbul’da bulunduğu sırada terör örgütünün Marmara Bölgesi’ndeki tüm mali ve kara para trafiğine karıştığı da belirlendi. Önceki yıllarda Cerit’in yeniden örgütte yer aldığında örgütün Trabzon ve Van’daki mali yapılarında yer aldığı ortaya çıkmıştı.

Öte yandan örgütün adalet yapılanmasında faaliyet gösteren ve bu kişinin kaçak olarak saklanmasına yardımcı olduğu düşünülen AC isimli zanlı, bu nedenle 2017 yılından beri aranan YT ile birlikte yakalandı.

YT’nin Anayasa Mahkemesi’nde idari işçi olarak görev yaparken görevden alındığı, AC’nin ise Adliye’de İdari İşler Müdürü olarak görev yaptığı kaydedildi.

2 farklı operasyonda yakalanan zanlıların yanı sıra 1 geçersiz kimlik, 3 bin 300 dolar, 180 avro ve çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi. – ANKARA

haber-nizip.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu