Teknoloji

Google, iOS’a Avantaj Sağlayacak Yeni Bir Özellikle Geliyor

Google, akıllı telefon kullanımında devrim yaratacak yeni dahili uygulama arama özelliğini duyurdu. Aranacak ÇevreAdı geçen yeni özellik, kullanıcıların diğer uygulamalarda içerik aramasına olanak tanıyor.

Google, 31 Ocak’tan itibaren bazı Android cihazlarda “Aramak İçin Çemberle” özelliğini kullanıma sunacak. Bu özellik sayesinde, bir görselde veya görselde gördüğünüz bir nesneye dokunarak veya etrafını çizerek, o nesneyle ilgili bilgilere anında ulaşabileceksiniz. Google’ın arama özelliğini diğer uygulamalarla birleştirmesi kullanıcı deneyimini artırır.

Arama Yapılacak Google Çevresi

Google’ın bu özelliğe ilişkin ilk testleri, kullanıcıların Circle to Search özelliğini kullandıktan sonra ilk uygulamaya geri döndüğünü gösteriyor. Bu sayede kullanıcı işine kaldığı yerden sorunsuz bir şekilde devam edebilir.

Arama Yapılacak Google Çevresi

Google yeni özelliği Samsung Galaxy S24 serisinde sunacak

Google, Circle to Search özelliğini ilk olarak Samsung Galaxy S24 serisiyle birlikte tanıtacak. Yeni özelliğin iPhone modellerinde ne zaman kullanılacağı henüz bilinmiyor.

Google’ın bu yeni özelliği, arama ve YouTube’daki büyümesinden kaynaklanıyor. Google’ın bu alanlardaki gelişmeleri şirketin gelirinde büyük bir artış sağlıyor. Özellikle birlikte kullanıcıların bilgiye erişimi daha kolay ve etkileşimli hale geliyor. Google bu hamlesiyle akıllı telefon kullanımında yeni bir dönem yaratıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu