Haber

Haymana Uzlaşması nedir? Haymana Mutabakatı’nda kimler, hangi parti var?

Haymana Uzlaşması Heyet tarafından yayınlanan açıklamanın Milli Görüş’ün görüşlerini yansıtmadığı vurgulandı. Peki, Haymana İttifakı nedir? Haymana Mutabakatı’nda kimler, hangi parti var?

HAYMANA SÖZLEŞMESİ NEDİR?

HAYMANA SÖZLEŞME METİNİ:

“6 Mart, Milli Görüş tarihine kara bir gün olarak geçmiştir. Bilinçli Milli Görüşçüler, 6 Mart 2023 tarihinde Saadet Partisi Genel Merkezi önünde atılan olayları ve atılan sloganları kendilerine hakaret olarak görmüşlerdir. Bu sahneler ve Davamızın adına acı veren sloganlar, karargah yönetimi tarafından makul görülmüş, yarım asırlık davamızın reddi olmuştur.

Milli Görüş hareketi yarım asırdır milyonlarca inançlı insanın emeği, gözyaşı, duası ve üstün gayretiyle vücut bulmuştur. Ayrıca İslam aleminin umudu haline gelen 1,5 milyarlık muazzam bir birikime sahip.

“Kutsal dava verildi”

Durum böyle olunca 3-5 vekillik karşılığında bir de başkan yardımcılığı verilir mi verilmez mi bilinmez kazanan tarafta olacağız. Bu nedenle Saadet Partisi’nin mevcut yönetimi davasına ihanet etmiş ve milletimiz nezdinde meşruiyetini kaybetmiştir.

“Uzun süredir Saadet Partisi yönetiminin 6’lı masa içindeki duruşu, dünya ve ülkemiz sorunlarına bakışı, Milli Görüş’ten aday göstermeme konusundaki ısrarlı tavrı konusunda uyarılarda bulunduk.

Bugüne kadar davamız adına sürecin bu noktaya gelmemesi için her türlü çabayı sarf ettik. Saadet Partisi yönetiminin davamıza, Milli Görüşçülere ve milletimize güveni yoktur.

Saadet Partisi yönetimi bu haliyle bu milletin inançlarıyla, bedelleriyle, kültürüyle, tarihiyle kavga etmiş ve büyük zararlar vermiş partilerin genel merkezine dönüşmüştür.

Saadet Partisi yönetiminin izlediği bu yol, aldığı bu karar, Milli Görüş Hareketi’ni ve hareketimizin saf mensuplarını asla bağlamaz. Milli Görüş leke tutmaz bir kumaştır. Kin ve nefretle hareket etmeyen bir ahlaka sahiptir. ulusumuz; İşbirlikçi, küreselci ve hain ağlara bırakmayacak bir cihat karargahıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu