Haber

İBB Heyeti Avrupa Olimpiyat Komiteleri Toplantısına Katıldı

İBB, 6 Şubat’ta Madrid’de düzenlenen Avrupa Olimpiyat Komiteleri Yürütme Konseyi toplantısına davet edildi. Toplantıda İBB heyeti, İstanbul’un 2027 Avrupa Oyunları’na ev sahipliği yapma olanaklarını anlatarak, İstanbul’un bu prestijli sporu düzenlemeye her açıdan hazır olduğunu vurguladı. etkinlik.

2027 Avrupa Oyunları’na ev sahipliği yapmaya aday olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 6 Şubat’ta Madrid’de düzenlenen Avrupa Olimpiyat Komiteleri Yönetim Konseyi toplantısına davet edildi.

Davete, İBB Başkanı Dış İlişkiler Danışmanı Mustafa Osman Turan, İBB Spor Kulübü (IBBSK) Başkanı Fatih Keleş, İBB Sports İstanbul Genel Müdürü Renay Onur, İBB Olimpiyat Çalışma Grubu Müdürü Oya Ünlü Kızıl ve Genel Sekreter Alper Kasapoğlu’ndan oluşan bir heyet katıldı.

İBB AVRUPA OYUNLARINA HAZIR

Toplantıda, İstanbul’un Oyunlara ev sahipliği yapma fırsatlarını anlatan İBB heyeti, kentteki spor tesisleri, ulaşım ve konaklama koşulları hakkında bilgi vererek, İstanbul’un bu prestijli spor etkinliğini düzenlemeye her yönüyle hazır olduğunu vurguladı.

ADAYLIK SÜRECİ İLERLİYOR

Görüşmeler sonunda Avrupa Olimpiyat Oyunları Komiteleri Başkanı Sypros Capralos başkanlığındaki bir heyetin Mart ayı başında İstanbul’a gelerek incelemelerde bulunması ve adaylık sürecini bir sonraki aşamaya taşıması kararlaştırıldı.

Avrupa Oyunları, İstanbul’un 2036 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na adaylığı ve şehrin bu amaca hazırlanması açısından önem taşıyor.

AVRUPA BASINI: İSTANBUL’UN ALINACAĞINDAN ŞÜPHE YOK

Söz konusu toplantıyı haber yapan yabancı basın siteleri, “Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği’nin (EOC) 2027 Avrupa Oyunlarını İstanbul’a vereceğine şüphe yok. Zaten işin çoğunu o yaptı.” yorumlarını yaptı.

EOC LİDERİ: İSTANBUL’A GİTMEK İÇİN SABIRLA BEKLİYORUZ

EOC lideri Yunan Spyros Capralos toplantıya ilişkin bir açıklama yaptı; “İstanbul, Oyunlara ev sahipliği yapacak altyapıya sahip olduğunu gösterdi ve bunun şehre getireceği faydaları memnuniyetle karşılıyor. “Görüşmelere devam etmek için İstanbul’a gitmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.” sözlerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu