Teknoloji

iPhone 15’in Ne Zaman Tanıtılacağı Belli Oldu

Apple’ın en yeni telefonları olacak iPhone 15 modelleri Şimdi çok az zaman kaldı. Hakkında her gün yeni bir detayın ortaya çıktığı telefonlar, bir değişiklik olmazsa her zamanki gibi önümüzdeki eylül ayında bizlerle buluşacak.

Teknoloji devi, şimdi telefonların tanıtılacağı etkinliğin kesin tarihini açıklamadı. Ancak 9to5Mac tarafından elde edilen bilgiler, Apple’ın iPhone 15 için düşündüğü tarihi ortaya çıkarmış olabilir.

iPhone 15, 13 Eylül’de tanıtılabilir

Konuya yakın birçok kaynağa dayanan 9to5Mac’in haberine göre ABD’deki mobil operatör çalışanları, 13 Eylül’de İzin almamaları istendi. Bunun nedeninin ise düzenlenecek büyük bir akıllı telefon etkinliği olduğu belirtildi.

Bu etkinliğin Apple tarafından düzenleneceğine dair rastgele bir bilgi yok. Ancak şirketin Eylül ayında iPhone’ları tanıtması bu iddianın yanlış olabileceğini gösteriyor. Ayrıca 13 Eylül’de Çarşamba güne denk gelmesi ihtimali kuvvetlendiren kısımlardan biridir. Şirket ayrıca geçen yılki faaliyetini Çarşamba günü gerçekleştirmişti.

Lightning yerine USB-C ile gelecek iPhone 15 ailesi hakkında şimdiye kadar pek çok sızıntı ortaya çıktı. Tüm serinin daha büyük pillerle geleceği söyleniyor. Ayrıca Pro modellerin ses tuşlarını işlem düğmelerine çevirmesi ve periskop kameraya sahip olması bekleniyor. iPhone 15 Pro’da fiyatların artmasına neden olacak bir titanyum çerçeve göreceğimizin de söylentiler arasında olduğunu belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu