Ekonomi

Johnson & Johnson Rusya’da Kontakt Lens Tedarikini Durdurdu

ST. PETERSBURG, 26 Mayıs (Xinhua) — ABD merkezli Johnson & Johnson şirketi, Rusya’daki ortaklarına ülkeye kontakt lens tedarikini askıya aldığını bildirdi.

Rus TASS haber ajansının Perşembe günü bildirdiğine göre, Johnson & Johnson kontakt lenslerinin ülkedeki resmi distribütörü olan ilaç şirketi Protek, tedarikçilerden ithalatın askıya alındığına dair bildirimler aldıklarını doğruladı.

Karardan etkilenen ürünler Acuvue Oasys ve Acuvue TruEye kontakt lensleri oldu. ABD’li şirket, Mart 2022’de Rusya’ya kişisel bakım ürünleri tedarikini durdurma kararı aldı.

Protek CEO’su Dmitry Pogrebinsky’ye göre, Rusya pazarında zaten yeterince ithal kontakt lens var ve şirket bu ürün için arz sıkıntısı riskini görmüyor.

Pogrebinsky, Johnson & Johnson dışındaki yabancı şirketlerden Rusya’ya kontakt lens tedariğinin durdurulması konusunda şimdilik herhangi bir uyarı yapılmadığını belirtti.

Johnson & Johnson’ın kararına yanıt olarak Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Rusya’ya arzın kesilmesi durumunda kontakt lenslerin paralel ithalat listesine eklenmesinin gündeme gelebileceği uyarısında bulundu.

altinyaylahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu