Haber

Kayseri Polisi Drone Destekli Trafik Denetimi Gerçekleştirdi

Kayseri Polisi, sürücülerin güvenliği için drone takviyesiyle trafik denetimi yaptı.

KAYSERİ – Kayseri’de polis ekipleri tarafından drone ile trafik kontrolü sırasında 70 araç denetlendi, 33 sürücüye ceza kesildi.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, trafik güvenliğini sağlamak ve kazaları en aza indirmek amacıyla Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı çerçevesinde planlanan hedeflere ulaşmak için şehirlerarası karayolları ve otoyollarda çalışıyor. ve trafik güvenliğini sağlamanın yanı sıra sürücülere yakalanma riskini hissettirmek. Şehiriçi güzergâhlarda drone ile trafik kontrolü yapıldı. Kontrollerde, özellikle kırmızı ışık ihlali, emniyet kemeri kontrolü, tehlikeli şerit değiştirme, araç takip molası, araç kullanırken cep telefonu kullanımı, okul-yaya geçidi önceliği gibi konularda 70 araç sürücüsü durdurularak ilgili belgeleri incelendi. Ayrıca kural ihlali yaptığı tespit edilen 8 sürücü, 8 sürücüye emniyet kemeri takmama, 8 sürücüye kırmızı ışık ihlali, 1 sürücüye yetki belgesiz araç kullanma, fizik muayene ve muayene olmak üzere toplam 33 idari para cezası verildi. 6 araç sahibi için diğer konular.

Ekipler, sürücülerin kendi can güvenliğini sağlamak için trafik kurallarının önemini hatırlatırken, drone tabanlı kontroller ve diğer kontrollerin aktif olarak devam edeceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu