Haber

Kocaeli Büyükşehir taksici esnafı unutmadı

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hizmet sektörünün en değerli adımlarından biri olan taksici esnafının yanında olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Esnaf ve Sanatkarlar İşleri Müdürlüğü, İzmit ve Derince ilçelerinden başlattığı iftar yemeği dağıtımına Gebze’de devam etti. Büyükşehir ekipleri, iftar saatinde tek tek Gebze bölgesindeki taksi duraklarına giderek sıcak yemek dağıttı.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’IN SELAMLARI

Hem can suyu olan hem de esnafın ihtiyaçlarını karşılama sorumluluğuyla gece gündüz çalışan taksici esnafını da unutmayan Büyükşehir, esnafa hizmet veren 63 taksi durağında yaklaşık 540 taksiciye iftarlık sıcak yemek dağıttı. Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerinde vatandaşlar. İftar saatine yakın taksi duraklarının kapısını çalan gruplar, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın selamını sürücü esnafa ileterek sıcak iftarlarını ikram etti.

“İLK DEFA BÖYLE BİR HİZMET ALDIK”

İlk kez böyle bir hizmet aldıklarını belirten taksici esnafı, Önder Büyükakın’a ve misyon sahibi işçiye görüşleri için teşekkür etti. İftar saatlerinde çalışmak zorunda oldukları için evlerine gidemeyen taksiciler, Büyükşehir’in yemek ikramı ile orucun huzurunu otobüs duraklarında veya araçlarında yaşadı. Büyükşehir, ramazan ayı boyunca diğer ilçelerde de taksicilere iftar yemeği dağıtacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu