Haber

Konyaaltı Belediyespor Kadın Hentbol Takımı Şampiyonluğu Hedefliyor

Konyaaltı Belediyespor Kulübü Başkanı Şevket Korkut, geçen dönem EHF Avrupa Kupası’nı kazanan kadın hentbol takımının bu sezon tüm müsabakalarda şampiyonluğu hedeflediğini söyledi.

Nazım Hikmet Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen ve ana sponsorların katıldığı tanıtım toplantısında Korkut, kadın hentbol takımının 3 yıl önce kurulmasına rağmen geçtiğimiz dönemde büyük başarılara imza attığını belirtti.

Belediye kulübü olmalarına rağmen özveriyle çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Korkut, “Konyaaltı Belediyespor Kadın Hentbol Takımı, hentbol tarihinin ilk ve tek Avrupa kupasını Türkiye’ye getirmenin gururunu yaşatan bir takım oldu.” dedi.

Hedeflere ulaşmada sponsorların katkısının büyük olduğunu belirten Korkut, şöyle konuştu:

“Biz bir belediye kulübüyüz. Kazandığı paranın bir kısmını kadına ve spora kendi şehrinde harcayabilen bu vizyona sahip insanların katkısı büyüktür. Bu anlamda son 2 yıldır bize destek olan arkadaşlarımız var. Her geçen gün büyüyen hedeflerimize inanarak bizi destekleyen sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. Bu seneki hedeflerimiz çok net. Ligin yanı sıra Avrupa ve Türkiye Kupası’nda da mücadele ediyoruz. Üç yıl önce kurulan bir takım olarak hedefimiz, üç yıl sonra katıldığımız tüm müsabakalarda şampiyon olmak. Buna gerçekten inanıyorum ve yarışacağımız tüm müsabakalarda şampiyon olacağız.”

Sponsor Ayos Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, kadın hentbol takımına her türlü desteği vermeye devam edeceklerini kaydetti.

Takım kaptanı Monika Janeska Kıldan, bu sezon yarıştıkları kulvarlarda şampiyon olmak istediklerini belirtti.

Toplantıya Uzman Grup Yönetim Konseyi Lideri Mustafa Güneş ve Özel OFM Hastanesi İşletme Müdürü Ahmet Mençi de katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu