Haber

Körfez Belediyesi Çalışanları Birbirini Öldürdü

KOCAELİ’nin Körfez ilçesinde 10 gün önce güvenlik görevlisi Kasım Kalın (32) ile teknik servis çalışanı Tamer Yatan’ın (51) aynı tabancayla birbirlerine ateş açmasının çıkış nedeni henüz belirlenemedi. Polis, soruşturma kapsamında iki yakın arkadaş oldukları belirtilen Kalın ve Yatan’ın cep telefonlarını inceledi.

Olay, 18 Temmuz günü saat 18.30 sıralarında Yeni Yalı Mahallesi Hamit Kaplan Caddesi üzerindeki Körfez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde meydana geldi. Belediyenin teknik hizmetler biriminde görev yapan Tamer Yatan, Fen İşleri Müdürlüğü güvenlik görevlisi Kasım Kalın’ın bulunduğu güvenlik kulübesine girdi. Taraflar arasında henüz belirlenemeyen nedenle çıkan çatışmanın ardından Kasım Kalın, güvenlik görevlisi olarak kendisine verilen silahı çıkarıp ateş açtı. Mermi Tamer Yatan’a isabet etti. Tamer Yatan yaralanırken Kasım Kalın’ın elinden silahı alarak ateş etti. Kasım Kalın da sakatlandı. Çevredekilerin ihbarı üzerine ambulansla hastaneye kaldırılan 2 yaralı kurtarılamadı.

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin soruşturması sürerken, olayın çıkış nedeni henüz belirlenemedi. Soruşturma kapsamında Kalın ve Yatan’ın cep telefonları incelendi. El konulan telefonlardan birinin kilidinin açıldığı ve oburun şifreyi kırmak için Ankara’ya gönderildiği bildirildi. Olaydan üç gün önce Kasım Kalın bir ölçü altını bozdurup arabasını sattı. Cinayetin iki arkadaş arasındaki para sorunundan kaynaklanmış olabileceği belirtildi.

Körfez Belediyesi Teknik Hizmetler Müdürlüğü’nde yaşamını yitiren Kasım Kalın ve Tamer Yatan için Kuran-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu