Ekonomi

Kripto para piyasasından son gelişmeler: BTC, XRP, ADA, LUNC, XTZ

Kripto para piyasalarında tanınan varlıklarla ilgili son gelişmeleri sizler için derledik.

Güney Koreli kripto borsaları, XRP rallisine öncülük etti

XRP’nin son zamanlardaki yükseliş hareketi sırasında, Güney Kore’nin en büyük borsalarından biri olan Korbit’in tüm hacimlerinin yaklaşık yarısı, XRPoluşturulan süreçler.

Güney Kore’nin en yüksek işlem hacmine sahip 3 borsası UpBit, Bithumb ve Korbit’te XRP işlem hacimleri milyarlarca dolara ulaşırken, kripto varlıklar geçtiğimiz hafta %26 arttı.

XRP talebindeki artış, CFTC’nin Binance’e dava açmasıyla tetiklendi. CFTC’nin bu dava ile kripto piyasasına dahil olması bitcoin Ethereum ve Ethereum’un adından dolayı CFTC tarafından emtia olarak sınıflandırılabileceği yönündeki spekülasyonların kripto fiyatında artışa neden olduğu düşünülüyor. Böylece, SEC’in XRP’yi bir menkul kıymet olarak sınıflandırma ihtimalinin zayıflamaya başladığı görüşü. CFTC’nin bu atılımı, Ripple’ın davada zaten yararlandığı görüşlerle birlikte ek bir katalizör olarak da kabul edildi.

4 milyar dolarlık Bitcoin opsiyonları haftanın son iş gününde sona erecek

4 milyar dolarlık BTC opsiyonunun süresi dolduğunda, piyasadaki oynaklığın artması bekleniyor.

Vadesi yarın dolacak Bitcoin opsiyonlarında 0,74’lük alış/alma oranı piyasa katılımcılarının hafif bir yükseliş beklemesine neden oldu. Öte yandan, maksimum acı noktası olarak adlandırılan fiyat seviyesi, kapatılmamış alım ve satım opsiyonlarının birleşik maliyetine göre son kullanım fiyatı olarak kabul edilir.

Bitcoin için maksimum acı noktası 24.000$ iken, yatırımcıların spot piyasada bir durum alıp kayıplarını en aza indirmek için harekete geçebilecekleri ve bunun BTC piyasasında volatiliteyi artırabileceği düşünülüyor.

Kardan, kullanıcı sayısına göre en büyüğü EthereumSanal Makine olmaya hazırlanıyor

Cardano ağı üzerinde EVM yan zinciri olarak çalışan Milkomeda protokolü, tüm Cardano kullanıcılarının EVM sözleşmelerini sorunsuzca kullanabilecekleri bir özellik sunmayı planlıyor.

Milkomeda yeni özelliği başlattığında, Ethereum uyumlu akıllı sözleşmeler doğrudan bir Cardano cüzdanı ile kullanılabilir.

Önümüzdeki ay piyasaya sürülmesi planlanan bu güncellemenin ardından Cardano ekosistemi, kullanıcı sayısına göre en büyük Ethereum Sanal Makinesi haline gelecek. Bu sözleşmelerdeki işlemlerin yerel varlık ADA üzerinden yapılacak olması, özelliğin kullanımının artmasıyla birlikte kripto para talebini canlandırması bekleniyor.

araziKlasik grup Q2 yol haritasını duyurdu

Terra Classic grubunun ikinci çeyrekte hayata geçirmeyi planladığı çalışmaların başında Terra Classic v.2.0 lansmanı, IBC kanalının Cosmos ağında Kujira’ya açılması ve prestijli para çekme özelliğine sahip olacak Classic Station platformunun açılması yer alıyor. .

Yol haritasındaki kesin amaç LUNC’yi 1 dolar fiyatına getirmek iken, geliştirici ekip fiyat artışını desteklemek için yardımcı projeler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

TezosSaniyede bir milyondan fazla işleme olanak sağlayacak Mumbai yükseltmesini başlattı

Proof-of-stake ve Blockchain üstü yönetişim sistemine sahip değerli Blockchain ağlarından biri olan Tezos, 13. çekirdek protokol yükseltmesinin devreye alındığını duyurdu.

Mumbai yükseltmesiyle Tezos, doğrudan protokole yerleşik yeni bir Kademe 2 ölçeklendirme çözümü olan Smart Rollups’ı kullanacak. Akıllı Toplamalar, merkezi olmayan uygulamaların (dApp’ler) yüksek düzeyde işlem yapmak için kendi donanım kaynaklarından yararlanmasını sağlarken, işlem bütünlüğü ve güvenliği Tezos ana zinciri veya Tier 1 tarafından garanti edilir. Bu özellik sayesinde saniyede bir milyon işlem gerçekleştirmek mümkün olacak Tezos ekosisteminde ademi merkeziyetten ödün vermeden.

Mumbai güncellemesi, Tezos’u 1. katman ağ olarak güzelleştirmede de büyük rol oynadı. Örneğin Tezos ağında blok oluşturma süresi 30 saniyeden 15 saniyeye düşürüldü. Böylece ağ gecikmesi azaltıldı ve genel olarak daha akıcı bir kullanıcı deneyimi sağlandı.

Diğer Tezos güncellemelerinde olduğu gibi Mumbai, dağıtımdan önce Tezos Blockchain’in yönetişim süreci aracılığıyla topluluk tarafından oylandı.

Author: Günay Caymaz

kiziloren-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu