Teknoloji

Lise ve Üniversite Öğrencilerine ‘Siber Güvenlik Çalıştayı’

Lise ve Üniversite Öğrencilerine ‘Siber Güvenlik Çalıştayı’

Zeytinburnu Gençlik Merkezi’nin (ZEYGEM) İstanbul Ticaret Üniversitesi ile birlikte düzenlediği Siber Güvenlik Çalıştayı eğitimleri başlıyor.

 
Zeytinburnu Gençlik Merkezi (ZEYGEM) tarafından İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliğiyle Zeytinburnu’nda ikamet eden lise ve üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen Siber Güvenlik Atölyesi eğitimleri başlıyor. Katılım başvurularının 27 Kasım 2023 tarihine kadar www.zeygem.org.tr adresinden online olarak yapılabildiği Siber Güvenlik Çalıştayında; Bilgi güvenliği yönetimi, güvenlik testleri ve kontrolleri, sızma testleri ve güvenlik analizi konularında eğitim verilecektir. Bilişim Mühendisi Sercan Bayram isimli kişinin vereceği workshop eğitimleri tamamen ücretsiz olup, iki grup halinde 20 kişilik kontenjanla sınırlı olacaktır. Atölye dersleri 4 Aralık 2023 Pazartesi günü başlayacak.

 

SİBER GÜVENLİK ÇALIŞTAYI HAKKINDA
Siber güvenlik internet tabanlı iletişim dünyasının temelini oluşturmaktadır. Siber güvenlik, bilgi güvenliğinden operasyonel güvenliğe ve bilgisayar sistemleri güvenliğine kadar pek çok farklı kavramı kapsamaktadır. Siber güvenlik aynı zamanda farklı hedef kitleler için farklı anlamlar ifade ediyor. Bireyler için bu kavram kendini güvende hissetmek, kişisel verileri ve mahremiyeti korumak anlamına gelmektedir. Tanımlar farklılık gösterse de siber güvenlik, bireylerin, kurumların ve hükümetlerin bilgi süreci hedeflerine güvenli, özel ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlayan ortak faaliyet ve kaynakları ifade eder.
ZEYGEM Siber Güvenlik Eğitimine katılan öğrenciler, bilişim ve teknoloji çerçevesinde işlenen suçlar ve önleyici tedbirleri öğrenecek, mağduriyet yaşamamak adına bu atölye sayesinde öğrendiklerini hayatlarına uyarlayabilecekler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu