Yaşam

Meclis Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Hıdırellez Günü’nü Bağcılar’da kutladı

Bu özel günde programın sunuculuğunu yapan Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir de katılımcılara Selanik Rezidans ile Balkan Kültür ve Gençlik Merkezi’nin yapılacağı bilgisini verdi.

Meclis Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Bağcılar Belediyesi ile Balkan ve Rumeli derneklerinin düzenlediği “Hıdırellez Şenliği”ne katıldı. Vatandaşlarla bayram ortasına gelen Şentop, selamlaşarak sohbet etti. Herkesin Hıdırellez’ini kutlayan Şentop, “6 Mayıs’ın baharın uyanışı gibi Türkiye’nin uyanışının ve gücünün devamını sağlayacak bir gün olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

ERDOĞAN’IN KİŞİSİNE DEĞİL TÜRKİYE’YE KARŞIDIRLAR

14 Mayıs seçimlerine değinen Şentop, “Recep Tayyip Erdoğan’ın adı doğruyu, doğruyu, ideali, ilkeyi temsil eden bir isme dönüştü. Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Türkiye’nin kaderi çakıştı ve bütünleşti. Erdoğan’a karşı çıkanlar ona karşı değil, Türkiye’ye karşıdır. Ama hangi Türkiye’ye? Dünyada istikrar unsuru olan, barışı temsil eden Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye, Ukrayna ile Rusya arasında barış için arabuluculuk yapabilir, tahıl koridorunu açabilir. Mesele bu. Bölgemizde, sözleri ve kararları prestijli, güçlü ve etkili, dostlarını sevindiren, düşmanlarını kızdıran, dünyada karar verici bir Türkiye olarak yolumuza devam etme gayreti içindeyiz. 14 Mayıs’ta alınacak karar sadece Türkiye’nin kendi yolunda devam etmesi açısından değerlidir. Bu kararı vereceğiz. Milletimizin Türkiye’nin nereden geldiğini ve nereye gittiğini çok iyi bildiği kanaatindeyim. Bu bilinç ve anlayışla karar vereceğinden hiç şüphem yok.”

ÖZDEMİR İKİ MÜJDE VERDİ

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, Hıdırellez’i kutladığı ilçe sakinlerine iki müjde verdi. Özdemir, “Selanik evini ve Balkan Kültür ve Gençlik Merkezi’ni yapacağız. Projelere başlandı. İnşallah en kısa zamanda inşaatına başlayıp vatandaşımızın hizmetine sunacağız. İyi şanlar.” Özdemir, festivalde Şentop’a bir tablo hediye etti. Şentop ve beraberindeki heyet Hıdırellez ateşini yakarken, halk oyunları ekibi de gösteri yaptı.

haber-serdivan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu