Haber

Menteşe Otogar Kavşağı’nda Yol Çalışmaları Hızla İlerliyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Menteşe yeni otogar yolunda başlattığı 4 şeritli yol, kaldırım ve çevre düzenleme projesi devam ediyor. Çalışmalar kapsamında 17 bin 500 m3 kazı, 1300 m3 asfalt kaldırma, 15 bin 400 m3 taş dolgu ve 12 bin m3 dolgu gerçekleştirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından adliye önündeki benzin istasyonundan Dirgeme-Yeni Otogar kavşağına kadar yapılacak 4 şeritli yol, kaldırım ve çevre düzenleme çalışmaları sürüyor.

15 Bin 400 m3 Taş Dolgusu Yapıldı

Bölgede başlatılan çalışmalar kapsamında adliye önündeki akaryakıt istasyonundan Dirgeme Kavşağı’na kadar olan yol 4 şeride genişletilecek ve refüjle ayrılacak. Çalışmalar kapsamında şu ana kadar yağmur suyu, içme suyu hatları, 1.300 m3 asfalt sökümü, 17.500 m3 hafriyat, 15.400 m3 taş ve 12.000 m3 malzeme dolgusu yapılmıştır. Proje kapsamında toplam 1600 metre sıcak asfalt serimi gerçekleştirilecek.

İçme Suyu Hatları da Yenileniyor

Proje kapsamında üst yapının yanı sıra altyapı çalışmaları da yapılıyor. Bu kapsamda MUSKİ grupları, yağmur suyu hattı çalışmalarının yanı sıra kullanım ömrü dolan içme suyu hatlarını da yeniliyor. Ekipler, Emirbeyazıt Mahallesi akaryakıt istasyonundan sosyo-kültürel alana uzanan yolda başlattıkları çalışmayla bölgedeki eski içme suyu hatlarını yenileyerek modern hale getirerek vatandaşların hizmetine sunuyor.

İkinci Etap Çalışmaları Başladı

Çalışmanın ilk etabı kapsamında benzin istasyonundan ova yoluna kadar olan kısımda ve ova yolundan otogar kavşağına kadar olan kısımda hafriyat çalışmalarına başlandı. Çalışmanın ikinci etabında ise hafriyat çalışmalarının ardından dolgu çalışmalarına başlanacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu