Haber

Millet İttifakı, AK Parti kadar insanı Trabzon’da toplayamadı.

ensonhaber.com

Türkiye için kritik seçime sayılı günler kaldı.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere 40 gün kala. ‘Halk Buluşmaları’Trabzon’a gitti.

Yanında heyet ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu alan Kılıçdaroğlu gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

AK Parti’nin Trabzon’daki coşkulu mitingleri anıldı

Saat 13.30’da başlayan miting için bazı Trabzonlular alanı doldurdu.

Yaklaşık bir saat süren mitingde bir detay öne çıktı.

Mitinge katıldıktan sonra basına yansıyan kareler, akıllara AK Parti’nin Trabzon mitingleri geldi.

(Milli İttifak’ın Trabzon mitinginden bir kare.)

Farkı fark ettim

AK Parti’nin son Trabzon mitingi ile Millet İttifakı’nın düzenlediği Millet Buluşmaları arasındaki katılım farkı dikkatlerden kaçmadı.

(AK Parti’nin Trabzon mitinginden görüntüler.)

“Bütün bürokratik engelleri kaldıracağım”

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasının ardından kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Ekrem Başkan, İstanbul’u hem Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hem de Fatih Sultan Mehmed’in tasavvur ettiği İstanbul yapacak, buna inanıyorum. Aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı görevini de yerine getirecek. Bürokratik aksaklıkları ortadan kaldıracağım”O başladı.

“85 milyona sarılacağım, birlikte olacağım”

“Bu ülkedeki kargaşadan bıkmadık mı”dedi Kılıçdaroğlu, “Şimdi kadınları başları açık diye ayırdık, yorulmadık mı? Trabzon’a söz, Türkiye’ye sözle ayrımcılığa son vereceğim. 85 milyon insanı kucaklayacağım, birlikte olacağım. Güzel bir Türkiye’yi yeniden kuracağım. Hayatın her aşamasında göreceksiniz.Hiçbir çocuk yatağa aç girmez.Girilmemiş bir Türkiye inşa edeceğiz.” söz konusu.

Emeklilere bayram ikramiyesi vaadini hatırlatan Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Allah razı olsun ben cumhurbaşkanı seçilince emeklilerin hesaplarına 15 bin lira yatacak. O paranın hepsini Kemal Bey bulacak. Beş çete var, uyuşturucu baronları, 5-6 yerden maaş alanlar var; emekli olamayacaklar yemeyecekler 418 milyar dolarlık hortum var o parayı ben alırım bu milletin cebine koyarım”dedi.

(Milli İttifak’ın Trabzon mitinginden bir kare.)

“Kasaları açacağız, para gelecek”

Kemal Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Uluslararası mahkemelerdeki davaları nasıl kazanırsınız?” Onlar söylüyor. Devlet adamı olduğumu bilmiyorlar. Tüm hukukçuları, akademik dünyanın önde gelen isimlerini aradım, onlarla görüştüm. Dava açacağız, para gelecek. Varlıkları var, her kuruşunu biliyorum. Merak etme.”

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, esnafa yönelik atılması gereken adımları sıraladı. “Esnafın pandemi döneminde banka ve kooperatiflerden kullandığı kredilerin faizlerini bir ay içinde sileceğiz. Stopaj vergisini sıfırlayacağız”ifadeleri kullandı.

Kılıçdaroğlu, “İktidar olmanın yolu çalışmaktan, bir arada olmaktan, hakkı yemekten değil. Altı lider bir aradadır. Altı başkanı bir araya getiren demokrasidir, demokrasidir, milletin hakkını yemek değil, yolsuzlukla gayrettir.” , Esnafın durumu, kişi başı gelirin azalması, adaletin olmaması. Adaletle beraberiz, adaletle beraberiz. Getireceğiz”dedi.

(Milli İttifak’ın Trabzon mitinginden bir kare.)

“Mustafa Kemal’in hayalini gerçekleştireceğiz, demiryolunu Sarp’tan geçireceğiz”

Millet İttifakı Başkan adayı Kılıçdaroğlu, “Trabzon sporuyla bir dünya markası. Trabzon herkesin anıp konuştuğu güzel ve muhteşem bir şehir. Trabzon’un geliri 1300 dolar azaldı. Birçok genç büyük şehirlerin varoşlarında iş arayan oldu. Bunu yapacağız. Bunu sadece Trabzon halkı değil, tüm Karadeniz görecek”dedi.

“Söz istiyorum”Kılıçdaroğlu seslendi, “Devletin sütunlarını kestiler, yeniden yapılması gerekiyor. Devletin yeniden ayağa kalkması gerekiyor. Adaletin olmadığı yerde kargaşa ve adaletsizlik olur. Devleti yeniden biz kurarız. Ortada altı cumhurbaşkanı, devleti yeniden kurmak istiyoruz.eskiden o partiye oy verdiler bu partiye ama sandığa gidince elinizi vicdanınıza koyun milletin hakkını yiyenlere ikramiye vermeyin. Bir ülkenin cumhurbaşkanı mal varlığıyla tehdit edilemez.”söz konusu.

senirkent-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu