Ekonomi

MTN Group, makroekonomik zorluklara rağmen önemli kazanç artışı bildirdi

Güney Afrika merkezli telekomünikasyon devi MTN Group Salı günü dokuz aylık kârını geçen yılın aynı dönemine göre 68,40 milyar ZAR’a göre bir artışla 70,31 milyar ZAR’a (3,84 milyar $) yükseltti. Bu büyüme, ağır makroekonomik koşullar ve enflasyonist baskılara rağmen sağlandı.

Şirketin bu çeyrekteki hizmet geliri 53,51 milyar ZAR’dan 50,91 milyar ZAR’a düşmesine rağmen yılbaşından bugüne rakam %9 artışla 156,31 milyar ZAR’a yükseldi. Veri geliri %15,3 oranında ciddi oranda artarken, ses geliri %0,6 oranında hafif bir düşüş gösterdi.

MTN Grup da abone bazında büyüme kaydederek yüzde 1,8 artışla 290,1 milyona ulaşırken, aktif bilgi abonesi de yüzde 6,7 artışla 144,6 milyona ulaştı.

İşinin farklı alanlarındaki karışık sonuçlara rağmen MTN Group tüm yıl fayda tahminlerine güvenmeyi sürdürdü. Telekomünikasyon devi, 2023 yılına kadar sermaye harcaması için 40,1 milyar ZAR ayırdı ve hisse başına yaklaşık 330 Güney Afrika senti tutarında minimum temettü ödemeyi planlıyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu