Haber

Nasuh Mahruki kimdir? Nasuh Mahruki kaç yaşında, nereli? Nasuh Mahruki biyografisi!

Nasuh Mahruki dağcılık sporu ile 1988 yılında Bilkent Üniversitesi Doğa Sporları Kulübü’nde tanıştı. Nasuh Mahruki kimdir, Nasuh Mahruki kaç yaşında ve nerelidir? AKUT’un kurucu üyesi Nasuh Mahruki’nin biyografisi araştırılıyor. Nasuh Mahruki kimdir ve Nasuh Mahruki kaç yaşındadır, nerelidir? Nasuh Mahruki kimdir? Nasuh Mahruki kaç yaşında, nereli? Nasuh Mahruki biyografisi! Detaylar burada…

NASUH MAHRUKİ KİMDİR?

21 Mayıs 1968’de İstanbul’da doğdu. Şişli Terakki Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1992 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Dağcılıkla 1988 yılında Bilkent Üniversitesi Doğa Sporları Kulübü’nde tanıştı. Üç yıl cemiyet başkanlığı yaptı. Dağcılık dışında mağaracılık, tüplü dalış, yamaç paraşütü, motor sporları, bisiklet ve yelken sporları ile ilgilenmektedir.

1992-1994 yılının ortalarında daha önce Sovyetler Birliği sınırları içinde bulunan 7000 metreden daha yüksek beş dağa tırmanarak Kar Leoparı unvanını aldı. 1995 yılında Everest Dağı’na tırmanan ilk Türk dağcı ve dünyanın ilk Müslüman dağcısı oldu.

1996 yılında yedi kıtanın en yüksek dağına tırmanarak Seven Peaks projesini tamamlayan 45. ve en genç sporcu oldu. Sonraki yıllarda çok şiddetli tırmanışlar yaptı. En kıymetlileri Cho Oyu, Lhotse ve Oksijen takviyesi yapmadan hayata geçirdiği K2 dağlarıdır. 15 yıllık yokluğun ardından bir kez daha Everest Dağı’na tırmandı.

Liderlik, takım çalışması, kişisel gelişim, kendini tanıma, hedef odaklılık, kararlılık, disiplin, risk yönetimi gibi konularda motivasyonel konuşmalar ve seminerler düzenlemektedir. Bahçeşehir Üniversitesi’nde “Ekip Çalışması ve Liderlik” dersleri verdi.

Çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yaptı, çeşitli televizyon kanallarında belgesel programlar hazırladı.

AKUT’un kurucu üyesidir ve halen yönetim kurulu başkanı olarak görevine devam etmektedir.

haberpolatli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu