Haber

Putin: Yakında uzay olmadan insan yaşamı mümkün olmayacak

Rusya Devlet Başkanı Putin, bugün uzay alanında çalışan genç bilim insanları ve uzmanlarla yaptığı toplantıda, şunları söyledi: Hepiniz zaten son derece umut verici bu alanda çalışıyorsunuz. Yakında bu alan olmadan sadece gelişme değil, insan yaşamı da kesinlikle imkansız hale gelecektir. Ülkelerin varlığı, dünya arenasındaki konumu, gelişmişlik kalitesi mekan olmadan mümkün olmayacaktır. Bütün bunlar giderek daha ilginç, daha büyük, daha heyecanlı hale geliyor. Az önce 2030 yılında uzayda neler olacağının matematiksel modeline baktım. Büyük şok yaratıyor.“R” kelimesini kullandı.

Rusya’nın Uluslararası Uzay İstasyonu kapsamındaki iş birliğinin devam edeceğini belirten Putin, şunları söyledi: En iyi olma fırsatımız var” söz konusu.

Luna-25 uzay aracının Ay’a çarpması olayına değinen Rusya Devlet Başkanı, kazanın kendisini çok üzdüğünü kaydederek, şöyle konuştu: Ama uzay böyledir. Çok zor görevler. Bunu herkes anlıyor. Olumsuz da olsa bu bir deneyim. Bu deneyim gelecekte hatalardan kaçınmak için kullanılacaktır.”yorumunu yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu