Teknoloji

Rockstar Games Midnight Club 2’nin Korsan Versiyonunu Sattı

Bildiğiniz gibi hem geliştiriciler hem de yayıncılar korsan oyunlarla uğraşıyor. Bu kapsamda DENUVO gibi DRM koruma sistemleri kullanılmaktadır. Rockstar Games şirketi son zamanlarda garip bir durumla karşılaştı. Midnight Club 2’nin korsan versiyonu Sattığı ortaya çıktı. Aslında sadece bu oyun değil. Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir:  Rockstar İş İlanı Yeni GTA 6 Detaylarını İçerebilir


Rockstar Games Midnight Club 2’nin Korsan Versiyonunu Satışa Sunuyor

Mod yapımcısı Silent, Midnight Club 2 oyununun Steam versiyonunun 2003 yılında hacker grubu Razor 1911 tarafından kırıldığını iddia etti.

Twitter paylaşımında görebileceğiniz gibi mod yapımcısının kullandığı HEX Editor uygulamasıyla incelenen Midnight Club 2 oyununun verilerinde Razor 1911 imzasını görebiliyoruz. Bu da Rockstar Games’in orijinal sürümü satmak yerine bu korsan sürümü indirip Steam mağazasında satışa sunduğu anlamına geliyor.

İşin ilginç yanı Midnight Club 2, Amerikalı şirketin Steam mağazasında korsan olarak satışa sunduğu tek oyun değil. Manhunt ve Max Payne 2 de mağazada korsan olarak yayınlandı.

Beklendiği gibi Rockstar Games, Midnight Club 2 oyununda DRM korumasını kaldırmakla uğraşmak yerine bu formülü tercih etmeyi uygun bulmuş gibi görünüyor. Durum böyle olunca diğer yayıncıların da benzer bir yönteme başvurup başvurmadıkları elbette merak konusu oldu.

haber-lalapasa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu