Haber

Sakarya’da gece boyu sel çalışması

SAKARYA (İGFA) –Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi (SASKİ), gece saatlerinde kentin kuzey bölgesinde etkisini artıran yağışlara karşı Karasu ve Kocaali bölgelerinde çalışmalarını sabaha kadar sürdürdü.

Sel ve sel baskınlarının yaşandığı bölgede tedbirli olan ekipler sayesinde herhangi bir can kaybı yaşanmazken, bölgedeki hasarın en aza indirilmesi için tüm ekipler ve iş makineleri sabaha kadar kesintisiz çalıştı. Halen sel ve baskınların yaşandığı tüm ilçelerde çalışmalarını sürdüren ekipler, selleri temizlerken bir yandan da aksiliklerin yaşanmaması için çalışmalarını sürdürüyor.

Kurumdan yapılan açıklamada, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılar ile gruplarımız günlerdir alarm halinde tedbir çalışmaları yürütüyor. Beklenenden daha fazla yağan yağmurlarda kimsenin canının zarar görmemesi en büyük temennimiz. Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ ekipleri 19 Haziran Pazartesi gecesinden bu yana aralıksız bölgede. Dere yataklarında biriken atıkların taşkınlara neden olmaması için acil müdahale çalışmaları devam ediyor. Vatandaşlarımızın yaralarının sarılması ve şehrin farklı noktalarında meydana gelen aksiliklerin bir an önce ortadan kaldırılması için gruplarımız aralıksız çalışmaya devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu