Haber

Singapur’da İsrail-Filistin sembollerini taşıyanlara ceza

Singapur’da İsrail-Filistin çatışmasının sembollerini taşıyan ve sergileyenler para cezası veya 6 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılabiliyor.

Singapur İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, “Hamas-İsrail çatışmasıyla ilgili yabancı ülke sembolleri sıklıkla çevrimiçi platformlarda alınıp satılıyor ve vatandaşlar tarafından giyilip sergileniyor.” dedi. Kelime kullanıldı.

Açıklamada, söz konusu eşyaların izinsiz olarak kamuya açık alanlarda sergilenmesinin “yabancı ulusların sembollerinin sergilenmesine ilişkin kanun” kapsamında hata olduğu vurgulandı.

Bu kapsamda kusurlu bulunan kişilerin 500 dolara kadar para cezası veya 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılabileceği, bazı durumlarda her iki cezanın da kişilere verilebileceği belirtildi.

Açıklamada, ülkenin kontrol noktalarını kullanacak tüm yolcuların bu sembolleri taşımaması gerektiği, aksi takdirde Singapur’a girişin engellenmesi de dahil olmak üzere sıkı önlemler alınacağı belirtildi.

Açıklamada, “Singapur’da farklı ırklar ve dinler arasındaki barış ve uyum hafife alınmamalı ve ülkemiz dışında meydana gelen olayların Singapur’da yaşadığımız barış ve uyumu etkilemesine izin vermemeliyiz” denildi. Terim kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu