Yaşam

“Tellerin Nefesi” Konserinde Türk Müziği, Caz ve Flamenko Esintileri

İş Sanat, ünlü caz kontrbasçısı Renaud Garcia-Fons’son projesi Tellerin Nefesikonser ile 5 Mayıs Cuma 20.30 , İş Kuleleri Salonudinleyicilerini caz ve klasik müziğin buluştuğu bir yolculuğa davet ediyor.  

Klasik Türk müziğinin başarılı isimleri Serkan Halili (Kanun) ve Derya Türkan (klasik kemençe) ile Fons tarafından bestelenen Strings Breathe, Türk müziği motiflerinin yanı sıra caz ve flamenko etkilerini de içeriyor.

Türk müziğinin enstrümanları ve Derya Türkan, Serkan Halili gibi müzisyenleriyle ilham kaynağı olduğunu söyleyen Renaud Garcia-Fons, “Breath of Strings” konserinin kültürler arası yakınlaşmayı duyuracak bir müzik projesi olduğuna değindi. İncesaz topluluğu kurucularından Derya Türkan, konserde Renaud Garcia-Fons’un bestelerinden oluşan bir repertuvara yer vereceklerini söyledi. Sınırları adeta ortadan kaldıran, kültürler arasında köprüler kuran bir müzik yolculuğuna eşlik edeceğinden bahsetti.

Türkan ve Fons İpek AySerkan Halili (kanun) ve Derya Türkan (kemençe), gitarist Kiko Ruiz ve Barbara Le Liepvre (çello), Julien Debonneville (viyola), Florent Brannens (viyola), Amandine Ley (viyola),  Aurelia Souvignet (viyola) ve Nicolas Saint-Yves (çello) eşliğinde.

İş Sanat’ın etkinlik biletleri, Biletix’te Privia Black ve Maximum Black kartlarda 1. kategoride %20, diğer kategorilerde %10, Maximum kartlarda tüm kategorilerde %10 indirim ayrıcalığı ile sunuluyor. Öğrenciler ve 65 yaş üstü için indirimli biletler İş Kuleleri Salonu’ndaki ana gişeden temin edilebilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu