Ekonomi

United Payment ile kardeş ülke Azerbaycan’a anında para transferi

Türkiye’nin lider FinTech şirketi United Payment, Azerbaycan’a uluslararası para transferleri için altyapı hizmetleri vermeye başladı. Türkiye’deki gücünü ve tecrübesini yurt dışına da taşıyan Birlede Payment, Azerbaycan’a uluslararası para transferlerini tüm kartlara anında ve panosuz yapacak. 2023 yılında sanal POS ve akıllı kasa çözümleri gibi teknolojileri Azerbaycan’da devreye almaya hazırlanan şirket, global iş ortaklarının pazara girmesini sağlayacak.

Türkiye’nin ilk elektronik para şirketlerinden biri olan Birlesik Ödemede, yenilikçi FinTech çözümleri ile uluslararası para transferi hizmetini Azerbaycan’a taşıdı. Bölgenin FinTech başkanı olma vizyonu kapsamında faaliyetlerine devam eden Birledir Payment, Türkiye’den Azerbaycan’a para transferlerini anında ve panosuz olarak gerçekleştiriyor.

“Komisyonsuz para transferi altyapısı sağlayan ilk firmayız”

Türkiye ile Azerbaycan arasında güçlü bir bağ olduğunu belirten, United Payments CEO’su İlker Sözdinler, “United Payment olarak yurt dışı açılımımıza yaklaşık 1,5 yıl önce Azerbaycan ile başladık. Geliştirdiğimiz finansal teknolojilerle iki ülke arasındaki güçlü bağı daha ileri noktalara taşımayı amaçladık. Gerekli başvuruları yaparak lisanslama süreçlerimizi tamamladık. Şu anda Ortak Ödemeler olarak Azerbaycan’da Türkiye’den tüm kartlara para transferi alt yapısını sağlayan ilk firmayız. Azerbaycan’daki kullanıcılara tüm kartlara 7/24 beklemeden, saniyeler içinde ve komisyonsuz para transferi sunuyoruz. Yatırımcısı olduğumuz Turan gibi Türk işletmelerine deneyimli ekibimizle altyapı hizmetleri veriyor, yurt dışındaki girişimlerin başarılarını pekiştiriyoruz. Önümüzdeki günlerde akıllı kasa ve sanal POS gibi diğer ürünlerimizle de pazardaki varlığımızı sürdüreceğiz; Global iş ortaklarımızın da Azerbaycan’a açılmasını sağlayacağız. Başarımızın en önemli faktörü, ülkedeki piyasa dinamikleri konusunda deneyimli, bankacılık ve finansal teknolojiler alanında bilgi birikimine sahip Azerbaycan Ülke Müdürü Edgar F. Abdullayev ile buradaki operasyonumuzu yürütmemizdir.”söz konusu.

‘Sunduğumuz teknoloji ile pazarın yüzde 10’una hakimiz’

United Payments Azerbaycan Ülke Müdürü Edgar F. Abdullayevdedi ki: “ Azerbaycan’da ailelerini bırakıp çalışmak için Türkiye’ye giden çok sayıda vatandaş var. Tıpkı Türkiye’de çocukları okuyan birçok aile olduğu gibi. Vatandaşlar gerektiğinde ailelerine ya da çocuklarına para transferi yapmak istiyor. Ayrıca transfer için büyük bir komisyon ödemek zorundalar. Azerbaycan’da bankalarla kurduğumuz güçlü ilişkiler, ülkenin en teknolojik ve güçlü veri merkezi altyapısına sahip Azintelecom ile iş birliğimiz ve Tier III sertifikasına sahip güvenilir ve yüksek teknolojiye sahip altyapımız sayesinde Azerbaycan’da para transferi mesai saatleri dışında veya hafta sonu fark etmeksizin haftanın 7 günüdür. /24 uygulanabilir hale geldi. Şu anda birleşik teknoloji altyapısı sayesinde pazarın yüzde 10’una hakimiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu