Haber

Canlı yayında Sarıgül’e zor soru: Baykal’a başarısız oldu diye rakip oldunuz, neden Kılıçdaroğlu’nu destekliyorsunuz?

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, konuk olduğu Habertürk ekranlarında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Programda, seçimi kaybettikten sonra eleştiri oklarının hedefi olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na açıktan destek veren Sarıgül, “Baykal’a başarısız olduğu için rakip oldunuz da, başarısız olan Kılıçdaroğlu’nu neden destekliyorsunuz?” Soru da soruldu.

“KILIÇDAROĞLU’NUN 2 YILDA BİR SEÇİME GİRMESİ ŞANSLI”

Sarıgül, “Sayın Baykal 40 yıllık siyasette 15-16 yıl cumhurbaşkanlığı yaptı. Kılıçdaroğlu’nun talihsizliği şu ki 2012’de genel lider oldu. O dönemde Türkiye Değişim Hareketi’ni engellememek için Türkiye Değişim Hareketi’ni durdurdum. CHP’de rüzgar 2 yılda bir seçime girdi partide gerekli revizyonu gerekli değişikliği yapamadı bu nedir biliyor musunuz hayat böyle: Oy kayıp yoksulluktur, fakirin sahibi yoktur. Kılıçdaroğlu 1-2 puan daha alsaydı hepimiz ‘Bravo’ derdik.”

“İMAMOĞLU’NUN YEREL SEÇİMLERDE İBB’YE ADAY OLMASINI İSTİYORUM”

İmamoğlu hakkında konuşan Sarıgül, “Benim önerim belediye başkanımızın belediye başkanı olması. Seçilirse özellikle üçüncü dönemde seçilirse yaptığı işlerden dolayı vatandaşı tarafından takdir ediliyor. arkadaşım, İmamoğlu Bey veya başka bir belediye başkanı, ‘bekle veya bekleme’. oy zaman çalışıyorum. Şimdi kongre kararı alındı. Süreç devam ediyor.”

PARTİSİYLE CHP’YE KATIL

Erzincan Milletvekili Sarıgül ise Türkiye Değişim Partisi’nin kapısını kilitleyerek CHP ile birleşti. Bugün bir basın açıklaması yapan Sarıgül, “Bugün itibarıyla almış olduğumuz kararla Türkiye Değişim Partimiz, Cumhuriyet Halk Partimiz ile bütünleşmiştir. Ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun. Türkiye Değişim Partisi partidir. Önce ülkem diyenlerin Türkiye Değişim Partisi bir çıkar hareketi değil, bir inanç hareketidir.Bugüne kadar herhangi bir makam ve mevki peşinde koşmadık. Hep bir yapma ve uzlaşma siyaseti yaptık. Biz her zaman analizin parçası olduk, sorunun değil. Bugünkü kararımızla bunları bir kez daha teyit etmiş olduk. Arkadaşlarım kolayı değil zoru seçti” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu