Teknoloji

Dünyanın ilk yapay zeka CEO’su başladı: Dünyayı kökten değiştirecek!

Kolombiyalı premium rom markası Dictador, “dünyada ilk”küresel bir şirketin CEO’su olarak bir yapay zeka (AI) robotu işe aldığını duyurdu.

Yeni CEO, insan benzeri özelliklere ve yapay zekaya sahip Mika adlı dişi bir robottur. Marka, bu hamlenin yeni teknolojiye olan tutkusunun altını çizdiğini ve “olumlu yıkım”teklif ettiğini söylüyor.

Mika’nın, 2015 yılında Hong Kong’da Hanson Robotics tarafından geliştirilen kardeş prototipi Sophia’dan daha gelişmiş olduğu söyleniyor. Mika, Dictador’un yönetim kurulu üyesi olacak ve Arthouse Spirits DAO projesi ve iletişiminden sorumlu olacak.

“BU ROBOT DÜNYAYI TAMAMEN DEĞİŞTİRECEK”

Dictador Europe Başkanı Marek Szoldrowski şunları söyledi: “Diktador’un yönetim kurulu kararı devrim niteliğinde ve aynı zamanda yürek burkan bir karar. Kurumsal bir yapı içinde yapay zekaya sahip bu ilk insan benzeri robot, bildiğimiz dünyayı sonsuza dek değiştirecek.”

Lüks marka danışmanı Équité’nin CEO’su Daniel Langer şunları ekledi: “Beni en çok etkileyen şey, Diktatör’ün geleceği etkileme vizyonunun, hayal gücünde ve değer yaratmada sınır tanımaması.”

O devam etti: “Metaverse, NFT’ler ve Arthouse Spirits DAO ile etkileyici ve ilham verici çabaların ardından, yeni girişim geleceğe yönelik gerçek ilerlemenin altını çiziyor: dünyanın ilk CEO’su, AI destekli bir robot. Ancak asi insanlar böyle bir fikri hayata geçirebilir ve dijital olarak yerel, genç ve trend belirleyen yeni nesil lüks müşterilere ilham verebilir.”

ŞİRKETİN CEO’SU İLE İLGİLİ TANITIM MEKTUBU AŞAĞIDAKİ GİBİDİR

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu