Haber

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Paralimpik Takımı Mısır’da yarışacak

Eskişehir Büyükşehir Gençliği ve SporKulüplerinin Paralimpik Takımının milli yüzücüleri Sümeyye Boyacı ve Baran Doruk Şimşek, 7-12 Kasım tarihleri ​​arasında Mısır’da düzenlenecek “Dünya Paralimpik Yüzme Dünya Serisi” yarışlarında 2024 Paris Paralimpik Oyunları’nda ay yıldızlı formayla yüzecek.

Ulusal ve uluslararası arenada birçok branşta büyük başarılara imza atan Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, Eskişehir’in ve ülkemizin gururu olmaya devam ediyor. Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Paralimpik Takımı milli yüzücüleri Sümeyye Boyacı ve Baran Doruk Şimşek, 7-12 Kasım tarihleri ​​arasında Mısır’ın başkenti Kahire’de gerçekleştirilecek Dünya Paraswimming Dünya Serisi yarışlarında yarışacak.

Ankara’da düzenlenen Türkiye Paralimpik Milli Takım Kampı öncesinde Paralimpik Yüzme Milli Grubu ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Antrenörü Mehmet Bayrak, Sümeyye Boyacı ve Baran Doruk Şimşek, Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Lideri Oğuzhan Özen’i ziyaret etti. Boyacı ve Şimşek, Mısır’daki yarışlara çok iyi hazırlandıklarını ve en iyi sonuçlarla döneceklerini belirterek, kendilerine her zaman destek veren Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e de teşekkür etti. Oğuzhan Özen, Boyacı ve Şimşek’e başarılar dileyerek, “Sümeyye ve Baran başarıları ve kararlılıkları ile her zaman örnek oldular. Mısır’da yapılacak yarışlardan çok güzel sonuçlarla döneceklerine eminiz. Cumhuriyetimizin 100. yılında ay yıldızlı formamızla Sümeyye ve Baran’ın başarılarına bir yenisi daha eklendi.” “Biliyorum ve size tüm kalbimle başarılar diliyorum” dedi.

Ziyaretin ardından Boyacı ve Şimşek, Ankara’da toplanan Milli Takım heyetine katıldı. Boyacı, İngiltere’nin Manchester kentinde düzenlenen şampiyonada 2024 Paris Paralimpik Oyunları kotasını aldıktan sonra Mısır’daki yarışlarda yüzerek puan artıracak. Baran Doruk Şimşek, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları kotası için yarışacak.

Türkiye Para Yüzme Milli Takımı, Ankara’daki kampını tamamlayarak, 7-12 Kasım tarihleri ​​arasında Kahire’de düzenlenecek şampiyona için Mısır’a hareket edecek.

merkez-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu