Haber

Sırbistan Müftülüğüne Tehdit Mektubu

Sırbistan’ın Novi Sad kentindeki NOVI Voyvodina Müftülüğü, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından gönderilen “tehdit mektubuna” tepki gösterdi.

Voyvodina Müftüsü Muhamed Ziljkic, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu destekleyen metni içeren bir mektubun kendilerine iletildiğini belirterek, ülke yetkililerinden mektubun yazarlarının kimliğinin belirlenmesini istedi.

Mektubun İslam’a karşı nefret söylemi içerdiğini ve İsrail’in Gazze’yi yok edeceğini iddia ettiğini belirten Ziljkic, “Aldığımız mektupta yazılanlardan endişe duyuyorum. Bölgeye nefret ateşi yayılmaya başladı. Umarım bunlar olur. sadece dengesiz bir bireyin düşünceleri.” söz konusu.

Gazze’deki durumu soykırım olarak nitelendiren Ziljkic, “Bugün orada çocuklar öldürülüyor. Yarın bunlar başka çocuklar da olabilir. Allah şiddeti sevmez.” dedi.

Korkunç telaffuzlar içeren tehdit mektubuna yetkililerin dikkatini çeken Ziljkic, “Sessiz kalırsanız yazılanları kabul ediyorsunuz demektir. İslam geleneğini yaşatmak ve yaşatmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. gurur duyuyoruz.” Bu kelimeyi kullandı.

Voyvodina Müftüsü ayrıca mektupta “Netanyahu herkesin kaderini belirleyecek” gibi ifadelerin yer aldığını da paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu