Haber

Kılıçdaroğlu seçimi kazanırsa kabinede kim olacak? Fatih Portakal’dan bomba kulisleri

Seçim ortamına girerken siyasi kulislerden birbiri ardına tezler gelmeye başladı. Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçimleri kazanırken kabineye kimin gireceği merak konusu olurken, gazeteci Fatih Portakal dikkat çeken bir açıklama yaptı.

ENGİN ÖZKOÇ İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA

Youtube kanalındaki yayında konuşan Portakal, “Kılıçdaroğlu kazanırsa kimi aday göstermek istiyor?” soruyu yanıtladı. Portakal, Selin Sayek Böke’nin isminin hem aileden sorumlu bakanlığa hem de Dışişleri Bakanlığı’na geçtiğini söyledi. Portakal, “Çalışma Bakanı olarak Bülent Kuşoğlu’nun adı ön planda. İçişleri Bakanlığı için Engin Özkoç düşünülüyordu.” ifadeleri kullandı.

İMAMOĞLU VE SLOW’A YENİ GÖREV

“Bomba iddia” diyen Fatih Portakal, Millet İttifakı’nın seçimi kazanması halinde genel başkan yardımcısı olacak Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş hakkında kulislerde konuşulanları da anlattı. Turuncu, “İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın genel başkan yardımcısı olacağı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kabinede ayrılacağı düşünülüyor. Çevre ve Şehircilik görevlerini iki bakan daha yürütecek. Bunların başında İmamoğlu gelecek. Koordinatör, başkan yardımcısı gibi… Mansur Yavaş’a, tarımsal kalkınma bağlanacak.” dedi.

KILIÇDAROĞLU İKİ İSİM ANLATTI

Öte yandan önceki gün Çanakkale’de miting yapan Kemal Kılıçdaroğlu, seçimi kazanması halinde kabinede bakan olarak Ahmet Akın ve Muharrem Erkek’e görev vermek istediğini söyledi.

haber-eynesil.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu