Yaşam

THODEX CEO’su Faruk Fatih Özer’e Verilen Hapis Cezası Açıklandı!

Dün öğleden sonra sizlerle paylaştığımız bir haberde batık kripto para borsası THODEXile ilgili davada duruşma yapıldığı belirtildi. Türk savunmasıNe yaptığını konuştuk. 11 saat sürenDuruşma sonunda Özer’e verilecek hapis cezası belli oldu.

40 bin 462 yıl hapis cezası istenen davanın cezası 11 bin 190 yıl 6 ay olarak kaydedildi. Ayrıca sanıklara para cezası da verildi. “BT sistemlerini kullanarak dolandırıcılık” suçundan para cezası 135 milyon TLolarak kaydedildi.

Hangi suçlardan dolayı ceza aldı?

Mahkeme, Faruk Fatih Özer, Güven Özer ve Serap Özer’in “örgüt kurma, yönetme ve üye olma”, “gayrimenkul değerlerini aklama” ve “bilgi sistemlerini kullanarak dolandırıcılık” yaptıklarına karar verdi. suçlarını işlemiş olmaları sonuca geldi. CEO Özer, dünkü savunmasında çoğunlukla örgüt kurma suçlamasına karşı çıktı. Özer’in kaçınabildiği tek suçlama “nitelikli dolandırıcılık” oldu. Mahkeme bu suçun sanıklarını buldu delil yetersizliğindenberaat etti.

Bu ortada; Toplam 21 sanığın yargılandığı davada 4 kişinin tahliyesi Karar verildi. Diğer sanıklar ise çeşitli hapis cezalarına çarptırıldı… İşte birkaç yıldır Türkiye’nin gündemini meşgul eden THODEX davasında da durum böyleydi. sona erdi.

koseajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu