Haber

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Almanya’nın İzmir Başkonsolosu Detlev Wolter’i ağırladı

izmirBüyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, görev süresinin sonuna gelen Almanya İzmir Başkonsolosu Detlev Wolter’i makamında ağırladı. Önder Tunç SoyerSize minnettarız, İzmir’den güzel izlerle ayrılacaksınız” dedi.

Almanya İzmir Başkonsolosu Detlev Wolter, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. Görev süresinin sona erdiğini ve emekli olacağını belirten Wolter, destek ve iş birliği için Önder Tunç Soyer’e teşekkür etti. Başkan Tunç Soyer, “İzmir’de güzel bir iz bıraktınız. Sizleri tekrar İzmir’de ağırlamaktan büyük gurur duyuyoruz. Görev süreniz bitmiş de önemli değil, çok güçlü bir dostluk bırakarak gidiyorsunuz” dedi.

“MİNNETTARIZ”

Birlikte güzel işbirliklerine imza attıklarını belirten Başkan Soyer, “Çok güzel işler yaptık, Bremen ile ilişkilerimizi canlandırdık. Frankfurt ile yeni bir dönem başladı. Almanya Kurduğumuz beş ofis dahil her birinin arkasında sizi gördük. Burada her zaman sevgiyle hatırlayacağımız bir görev dönemini tamamladınız. Size minnettarız, İzmir’den güzel izlerle ayrılacaksınız. Bu ilişki işe yarayacak. Almanya ile daha güçlü ilişkiler kuracağız. Kardeş şehirlerimizle daha da yakınlaşacağız” dedi.

WOLTER: “İLİŞKİLERİNİN GÜÇLENMESİNE YÜKSEK KATKINIZ VAR”

Almanya’nın İzmir Başkonsolosu Detlev Wolter, “Çok teşekkür ederim, görevim yakında bitecek. felsefesi sizlerle.Yerel yönetimlerin desteği ilişkileri güçlendiriyor.Özellikle Türkiye ile Almanya arasında çok büyük katkısı olduğunu düşünüyorum. İzmir ile Almanya arasında yerel yönetimler alanında iş birliğinin gelişmesine büyük katkılarınız oldu. Bunu Alman şirketlerinin İzmir’e yaptığı yatırımlardan da görüyoruz” dedi. Wolter, Lider Soyer’in yenilenebilir enerjide değerli bir rol oynadığını söyledi. Wolter, Başkonsolosluğa eklenecek yeni ekiple vize sürecinin hızlanacağına değindi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

haberdemirozu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu